W sobotę będą biec za smokiem. 1906 metrów na 115-lecie Wisły

Trasa biegu
9 października Wisła Kraków organizuje kolejne wydarzenie w ramach obchodów jubileuszu 115-lecia. Dystans Wiślackiego Biegu za Smokiem wynosi dokładnie 1906 metrów.

Początek trasy zaplanowany jest na deptaku przy al. Focha, tuż przy stadionie KS Zwierzyniecki. Następnie zawodnicy przebiegną wzdłuż Błoń, ul. Piastowską i al. 3 Maja, by dotrzeć na metę zlokalizowaną na stadionie Wisły przy ulicy Reymonta 20.

Start biegu przewidziany jest w dwóch falach: o godzinie 11 i 11.30. Każdy biegnący może dowolnie wybrać jedną z powyższych godzin.

– Obecnie w Wiślackim Biegu za Smokiem chce wystartować 450 osób, ale liczba ta może się jeszcze zmienić, ponieważ udostępnilismy dodatkowe pakiety startowe – wyjaśnia Karolina Biedrzycka, rzecznika prasowa Wisły.

Wcześniej na stadionie zaplanowane zostały trzy odsłony Wiślackego Biegu za Smokiem Junior. W piątkek o godzinie 12 zapisanych było około 250 uczestników. Po każdym biegu najmłodsi mogą wziąć udział w treningu zorganizowanym przez Akademię Piłkarską Wisły Kraków, a także pomalować twarz. Spotkanie dzieci uczestniczących w biegu będzie przy wejściu na sektor E11-E12.


Kategorie Wiślackiego Biegu za Smokiem Junior:

– godz. 9.00: dzieci w wieku 3 do 5 lat, dystans: pół boiska;
– godz. 9.40: dzieci w wieku 6 do 8 lat, dystans: całe boisko;
– godz. 10.20: dzieci w wieku 9 do 12 lat, dystans: dwie długości boiska.

Biuro zawodów znajduje się na trybunie wschodniej w sektorze E i działa w piątek 8 października do godziny 20, a także 9 października w godzinach 8-10. W sobotę od 8 do 13 w sektorze E będzie działać depozyt. 

„Od rana na wszystkie osoby towarzyszące biegaczom, a także samych uczestników czekać będą foodtrucki zlokalizowane na stadionowym parkingu od strony ulicy Reymonta" – informuje Wisła.

Medal za uczestnictwo w biegu głównym
Medal za uczestnictwo w biegu głównym


Medal w biegach dla dzieci
Medal w biegach dla dzieci

 comments powered by Disqus