Ważny komunikat w sprawie Hutnika i podejrzeń o ustawianie meczów

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Rzecznik Dyscyplinarny PZPN przeprowadził szczegółowe postępowanie wyjaśniające w sprawie dwóch meczów Hutnika Kraków. Jego wynik jest pozytywny dla piłkarzy, na których padły podejrzenia o ustawienie spotkań.

Władze Hutnika Kraków poprosiły odpowiednie organy o sprawdzenie, czy w dwóch meczach z rzędu nie doszło do match-fixingu, czyli ich celowego ustawienia. Mowa o spotkaniach z Lechem Poznań II i Kotwicą Kołobrzeg. Pierwszy skończył się wynikiem 4:3 dla poznaniaków, drugi 5:3 dla kołobrzeżan. Co jednak najdziwniejsze, w obu Hutnik prowadził 3:0.

Klub podjął decyzję o zawieszeniu w trybie natychmiastowym obrońców Kamila Wengera i Dawida Kubowicza. Umowa z Wengerem została rozwiązana za porozumieniem stron, Kubowicz trenował z juniorami. Dodatkowo Hutnik zwrócił się do Rzecznika Dyscyplinarnego przy PZPN z prośbą o weryfikację poprzez wykorzystanie narzędzi, którymi PZPN dysponuje, aby ustalić czy dwa ostatnie spotkania nie zostały ustawione.

Ustawione mecze Hutnika? Jest komunikat

– Uzyskane z firm monitorujących zakłady bukmacherskie jednoznaczne informacje i raporty wykazały, że zarówno na rynkach azjatyckich, jak i lokalnie na rynku legalnie działających bukmacherów w Polsce, Słowacji oraz Czechach nie odnotowano żadnych podejrzanych zakładów bukmacherskich, w szczególności w zakładach live na zmianę wyniku i przegraną Hutnika pomimo wcześniejszego wysokiego prowadzenia w tych meczach – poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.

W związku z tym Komisja Dyscyplinarna uwzględniła wniosek Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN i odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie podejrzenia match-fixingu.

Postępowanie w sprawie zawieszenia przez klub Hutnik Kraków zawodnika Dawida Kubowicza również zostało zakończone. Decyzja zostanie ogłoszona na posiedzeniu, które odbędzie się 21 grudnia.