Wieczysta Kraków. Pierwsze zwycięstwo i trzecia porażka

Trener Dariusz Marzec fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Za Wieczystą dwa sparingi na obozie w Turcji. Zespół Dariusza Marca pokonał dziewiąty zespół II ligi rumuńskiej i uległ ostatniej drużynie ukraińskiej ekstraklasy.

Żółto-czarni, którzy w sobotę odlecieli do Beleku, w czasie zgrupowania rozegrają aż osiem meczów kontrolnych. W czterech terminach zaplanowano po dwa spotkania. Na pierwszy ogień trzecioligowiec zmierzył się z Concordią Chiajna z II ligi rumuńskiej i PFK Lwów z ukraińskiej ekstraklasy.

W przedpołudniowym sparingu Wieczysta odniosła pierwsze zwycięstwo tej zimy (wcześniej, w Polsce, uległa Siarce Tarnobrzeg i Puszczy Niepołomice). W starciu z Rumunami miała przewagę, którą udokumentowała w drugiej połowie. W ciągu kilku minut do siatki trafili Karol Danielak (przejęcie piłki przed polem karnym po wybiciu przez rywala i strzał w okienko) i Manuel Torres (uderzenie z pola karnego po składnej akcji prawą stroną). Oba zespoły obijały też poprzeczkę. Gracz Concordii przed przerwą, Maksymilian Hebel w drugiej połowie, przy bezbramkowym remisie.

Debiut młodego bramkarza, niewykorzystany karny

Kilka godzin później, w innym składzie, krakowianie ulegli 0:2 PFK Lwów. Nieoficjalny debiut zaliczył wypożyczony z Lechii Gdańsk bramkarz Antoni Mikułko, który 11 lutego będzie obchodził 18. urodziny. Do przerwy Ukraińcy prowadzili po strzale głową innego zawodnika z rocznika 2005 – Witalija Michajłowa. Żółto-czarni próbowali wyrównać, jednak w drugiej połowie rywale podwyższyli po rzucie karnym, który wykonał Władysław Bugaj (w bramce Wieczystej oglądaliśmy już Patryka Plewkę). Szansę z jedenastu metrów miał także Thibault Moulin, jednak przeniósł piłkę nad bramką i nie zdobył kontakowego gola.

Dwa kolejne sparingi Wieczystej zostały zaplanwane na sobotę. Jednym z rywali będzie Kotwica Kołobrzeg, lider II ligi, do której aspiruje krakowski zespół.

Wieczysta Kraków – Concordia Chiajna 2:0 (0:0)

Bramki: Danielak (72.), Torres (77.).

Wieczysta Kraków – PFK Lwów 0:2 (0:1)

Bramki: Michajłow (23.), Bugaj (63., karny).