Wieczysta tym razem bez luksusów w Dubaju. Smuda chce piłkarza, z którym pracował w Wiśle

Wieczysta ma wielu kibiców. fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Piłkarze lidera IV ligi w tym roku nie wylecą na obóz do Dubaju, jednak niezmiennie mogą liczyć na ekstraklasowe warunki przygotowań. W planach zespołu Franciszka Smudy jest między innymi zgrupowanie w Turcji.

Żółto-czarni rozpoczną przygotowania we wtorek 11 stycznia. Przez miesiąc mają trenować w Krakowie i rozegrać trzy sparingi z mocnymi zespołami: pierwszoligowymi Sandecją Nowy Sącz (2 lutego w Stróżach), Widzewem Łódź (5 lutego w Łodzi) i Garbarnią (9 lutego w Krakowie).

Klub z ulicy Chałupnika zapewnia piłkarzom ekstraklasowe warunki przygotowań. Tej zimy zespół ponownie wyleci na zagraniczne zgrupowanie. Po dwuletniej przerwie wróci do Turcji, gdzie w miejscowości Belek będzie stacjonował od 12 do 26 lutego. Plan gier kontrolnych na ten okres zostanie podany w późniejszym terminie. W ubiegłym roku drużyna przebywała w Dubaju.

Na piątym poziomie przerwa między rundami jest znacznie dłuższa niż w czołowych polskich ligach. Po powrocie z Turcji lidera IV ligi grupy zachodniej czeka jeszcze sparing z trzecioligowym Rekordem Bielsko-Biała w Krakowie. Na pierwszy mecz w IV lidze w 2022 roku kibice żółto-czarnych muszą poczekać do 12/13 marca, kiedy spotkają się z Clepardią.Jesienią strzelili temu rywalowi aż 16 goli.


Jankowski znów w zespole Smudy?

Na celowniku trenera Franciszka Smudy znalazł się kolejny piłkarz, w którym pracował w przeszłości. Mowa o 32-letnim napastniku Macieju Jankowskim, którego kontrakt ze Stalą Mielec wygasa 30 czerwca. W tym sezonie zaliczył w ekstraklasie 12 meczów, jednak nie wpisał się na listę strzelców. W najwyższej klasie wystąpił 302 razy i zdobył 63 bramki. W 2014 roku do Wisły Kraków z Ruchu Chorzów ściągał go właśnie Smuda. Popularny "Jankes" trafił z Niebieskich do Białej Gwiazdy razem z Michalem Buchalikiem i Maciejem Sadlokiem.

Portal podkarpacielive.pl poinformował z kolei, że od nowego sezonu piłkarzem Wieczystej będzie 25-letni środkowy pomocnik Maksymilian Hebel. Zawodnik gra w pierwszoligowej Resovii (12 meczów, 2 gole) i miał już podpisać umowę z Wieczystą, obowiązującą od 1 lipca. Mógł to zrobić, ponieważ jego kontrakt w Rzeszowie wygasa 30 czerwca. Nie można jednak wykluczyć, że Hebel będzie do dyspozycji krakowian już w rundzie wiosennej, jednak krakowianie będą musieli zapłacić Resovii za szybsze pozyskanie piłkarza.

Letni baraż o III ligę

Jesienią żółto-czarni zdobyli 47 punktów w 17 meczach IV ligi i grali w 1/16 finału Pucharu Polski (wyeliminowali Chrobrego Głogów, odpadli z Garbarnią). Ich przewaga nad drugim zespołem wynosi 11 punktów, jednak wygranie grupy zachodniej nie da im awansu do III ligi. Po zakończeniu rywalizacji zostanie rozegrany baraż zwycięzców dwóch małopolskich grup IV ligi. Tabeli wschodniej z kompletem zwycięstw przewodzą rezerwy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.