Wiosenne derby Krakowa coraz bliżej!

fot. Krzysztof Kalinowski/Lovekrakow.pl
Ekstraklasa SA podała terminarz 27. kolejki, w której Wisła podejmie Cracovię. Do meczu pozostały nieco ponad trzy tygodnie.
Jedenastki zespołów z ulicy Reymonta i ulicy Kałuży rozpoczną rywalizację w sobotę 24 kwietnia o godzinie 20. Gdyby spotkanie odbyło się dziś, faworytami byliby zapewne wiślacy, którzy od ostatnich derbów zdobyli 17 punktów, a Cracovia o dziesięć mniej.

Do tego czasu wiele może się jeszcze zmienić. Wcześniej zespół Petera Hyballi zagra z Podbeskidziem Bielsko-Biała (5 kwietnia), Rakowem Częstochowa (9 kwietnia), Wartą Poznań (17 kwietnia) i Zagłębiem Lubin (21 kwietnia). Przed Cracovią z kolei ligowe spotkania z Lechem Poznań (3 kwietnia), Jagiellonią Białystok (9 kwietnia), Legią Warszawa (18 kwietnia) i Wisłą Płock (21 kwietnia), a także półfinał Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa (14 kwietnia).

Pierwsze derby w tym sezonie, zakończone remisem 1:1, rozegrano na stadionie Pasów. Cracovia wygrała z kolei w czasie ostatniej wizyty po drugiej stronie Błoń. Bohaterem meczu i strzelcem jedynego gola został Sergiu Hanca.