Wisła Kraków: Białystok przed Prisztiną, PZPN wyznaczył termin

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

7 lipca piłkarzy Białej Gwiazdy czeka spotkanie o Superpuchar. Cztery dni później podopieczni Kazimierza Moskala zagrają w eliminacjach Ligi Europy.

Dla Wisły Kraków nowy sezon rozpocznie się już dwa tygodnie przed startem I ligi. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że spotkanie o Superpuchar zostanie rozegrane 7 lipca. Gospodarzem będzie mistrz Polski Jagiellonia Białystok. Godzina rozpoczęcia rywalizacji ze zdobywcą Pucharu Polski nie została jeszcze ustalona.

Superpuchar. Wisła i Jagiellonia z jedną wygraną

Wisła ma na koncie jedną wygraną w Superpucharze. 15 lipca 2001 roku w Starachowicach, jako mistrz kraju, pokonała 4:3 zdobywcę pucharu Polonię Warszawa. Trenerem drużyny był Franciszek Smuda, a w pierwszym składzie wyszedł aktualny szkoleniowiec Kazimierz Moskal. Spotkanie było bardzo interesujące. Biała Gwiazda prowadziła 2:0 po golach w 19. i 36. minucie, jednak Czarne Koszule zdobyły trzy kolejne bramki i w 70. minucie były bliższe zwycięstwa. Trofeum pojechało jednak do Krakowa, bo do głosu znów doszli podopieczni Smudy. Zwycięskie trafienie w 87. minucie zanotował Grzegorz Niciński. 

Wisła przegrywała spotkania o Superpuchar w 1999 (Amica Wronki), 2004 (Lech Poznań, mecz ostatniej kolejki ligowej), 2008 (Legia Warszawa) i 2009 (Lech Poznań). Spotkanie za sezon 2010/2011 z Legią zostało odwołane po zamieszaniu z przygotowaniami do organizacji na Stadionie Narodowym. Jagiellonia grała o Superpuchar w 2010 roku i wygrała z Lechem.

W Białymstoku Wisła zagra cztery dni przed początkiem eliminacji do Ligi Europy, w których rywalem krakowian w I rundzie będzie Llapi Podujeve z Kosowa. Mecz zostanie rozegrany na stadionie w stolicy kraju Prisztinie. Rewanż pod Wawelem zaplanowano tydzień później.

Dziś Biała Gwiazda pozna potencjalnych rywali w II rundzie eliminacji Ligi Europy lub w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji, jeżeli odpadnie z Llapi Podujeve. Losowanie odbędzie się w szwajcarskim Nyonie.