Wisła ma nowego pomocnika

Michal Škvarka fot. wisla.krakow.pl

Na dzień przed wyjazdem na obóz przygotowawczy do Arłamowa szeregi Wisły Kraków zasilił pochodzący ze Słowacji pomocnik Michal Škvarka. Klub poinformował o podpisaniu z 28-letnim zawodnikiem dwuletniej umowy, która zawiera opcję rocznego przedłużenia.

Urodzony w 1992 roku w Martinie Škvarka karierę piłkarską rozpoczął w drużynie Príbovce, skąd przeniósł się do klubu Fomat Martin, gdzie występował przez kolejne dwa lata. W 2009 roku 17-letni wówczas zawodnik został ściągnięty do młodzieżowego zespołu MŠK Žilina, z którego następnie przeszedł do pierwszej drużyny.

Podczas swojego pobytu w Žilinie był dwukrotnie wypożyczany – do Zemplinu Michalovce oraz do FC ViOn Zlaté Moravce. Po powrocie z tego ostatniego w grudniu 2012 roku na dobre znalazł miejsce w drużynie, w której pół roku później trenerskie stery objął Adrián Guľa. W pierwszej drużynie rozegrał w sumie 237 spotkań, zdobywając 46 bramek i notując 61 asyst.

Po łącznie 10-letnim pobycie w MŠK Žilina zawodnik pożegnał się z klubem, w którym od 2016 roku regularnie przywdziewał opaskę kapitańską i swoją karierę kontynuował w węgierskim Ferencvárosi TC, biorąc udział w 45 spotkaniach, strzelając 6 bramek i notując 9 asyst.

Doświadczenie i skuteczność

– Michal Škvarka to piłkarz, który wzmocni środek pola Wisły. Może grać jako „ósemka” albo „dziesiątka”. Odznacza się bardzo dobrym przeglądem pola i techniką użytkową. Gwarantuje nam wiele aspektów, których szukaliśmy: doświadczenie, uniwersalność, znajomość systemu preferowanego przez trenera i przede wszystkim skuteczność w wykonywaniu stałych fragmentów gry. Związał się z naszym klubem dwuletnią umową z opcją przedłużenia o rok” – komentuje na stronie klubu Tomasz Pasieczny, Dyrektor Sportowy Białej Gwiazdy.

comments powered by Disqus