Wisła myśli o powołaniu nowej sekcji młodzieżowej

fot. materiały prasowe

W przyszły weekend (29-30 maja) na stadionie przy ulicy Reymonta odbędzie się zgrupowanie młodych piłkarzy po amputacjach i z wadami kończyn w ramach projektu Junior Amp Futbol. Klub liczy, że będzie to okazja do promocji dyscypliny wśród mieszańców Małopolski, którzy będą mogli dołączyć do sekcji.

 

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Amp Futbol Polska i Wisła Kraków. Uczestnik i jego opiekun mogą liczyć na pokrycie kosztów noclegu i wyżywienia, a zawodnik na strój sportowy i kule. W programie są trzy treningi na głównej płycie stadionu miejskiego im. H. Reymana i warsztaty mentalne prowadzone przez Przemysława Świercza, obrońcę ampfutbolowej Wisły i kapitana reprezentacji. Młodzi sportowcy zobaczą również obiekt znany z telewizji i zjedzą obiad w loży prezydenckiej.Celem zgrupowania w Krakowie jest zachęcenie dzieci i rodziców z Małopolski do spróbowania gry w ampfutbol. Klub z ulicy Reymonta, który pod koniec października wziął pod swoje skrzydła Husarię Kraków, myśli o powołaniu– wzorem Legii Warszawa – sekcji młodzieżowej.

Kraków europejsą stolicą ampfutbolu w 2021 roku

– Zgrupowanie juniorów w Krakowie będzie też świetną okazją do tego, by ci młodzi gracze zaprzyjaźnili się z Białą Gwiazdą, poznali trójkolorowe barwy i wiślackie wartości. Bardzo cieszę się, że będę mógł pokazać juniorom miasto, klub i właśnie ampfutbol – mówi Przemysław Świercz.

Jesienią Kraków będzie gospodarzem przeniesionych z 2020 roku mistrzostw Europu w ampfutbolu. Od 12 do 19 września 16 reprezentacji będzie walczyć na stadionach Garbarni Prądniczanki i Cracovii (główny obiekt). Polacy trafili do grupy A z Hiszpanią, Ukrainą i Szkocją.