Wisła rozstała się z klubową legendą

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wraz z końcem sierpnia współpracę z Wisłą Kraków zakończył Arkadiusz Głowacki. Z klubem pożegnał się też skaut – Mateusz Kostecki.

Arkadiusz Głowacki po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę jako dyrektor sportowy klubu, by od marca 2019 roku przejąć obowiązki szefa działu skautingu. Z kolei Mateusz Kostecki odpowiedzialny był za skauting młodzieżowy pod kątem doboru zawodników do wiślackiej Akademii oraz do pierwszej drużyny.

Wisła oszczędnie informuje o ustaleniach z Arkadiuszem Głowackim. Klub podkreśla w komunikacie, że umowa została za porozumieniem stron. – Zakończeniu długoletniej współpracy zawsze towarzyszą emocje, tym bardziej, że rozstajemy się z Legendą Wisły Kraków. Zależało nam na tym, aby zachować pozytywne relacje z „Głową”, dlatego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron, mimo że została ona jednostronnie wypowiedziana przez Szefa Skautów – powiedział Władysław Nowak, nowy prezes Wisły. Podziękował przy tym Głowackiemu i Kosteckiemu za dotychczasową pracę i zaangażowanie.

– O ewentualnym wsparciu Działu Sportu będziemy informować w osobnych komunikatach. Na chwilę obecną część obowiązków przejął trener Jerzy Brzęczek, który nadzoruje prowadzone prace i obserwacje zawodników – dodał prezes.

Zmiany personalne dotyczą nie tylko działu sportowego. W środę Wisła potwierdziła, że do drużyny dołączył francuski środkowy obrońca - Boris Moltenis. 23-letni zawodnik podpisał kontrakt do końca czerwca przyszłego roku, z możliwością przedłużenia.