Obajtek w Krakowie. Orlen Oil sponsorem Wisły

Zarejestrowana w Krakowie spółka Orlen Oil została nowym sponsorem strategicznym Wisły Kraków i klubowej akademii. Logo sponsora znajdzie się na froncie koszulek meczowych i zastąpi LV Bet. Bukmacher nie rozstaje się jednak z krakowskim klubem.

Umowa została podpisana na dwa lata. Na stadion Wisły, gdzie odbyła się prezentacja sponsora, osobiście pofatygował się Daniel Obajtek, prezes naftowego giganta.

Dla 13-krotnego mistrza Polski, który ponosił ostatnio porażki na polu sportowym i wciąż walczy z dawnymi długami to znaczące wsparcie. Wirtualna Polska informowała, że Orlen przekaże klubowi więcej niż 2,5 mln zł, które gwarantowała umowa LV Bet. Bukmacher, który podpisał umowę jeszcze za czasów Marzeny S., nie rozstaje się z Wisłą. Jego logo będzie teraz eksponowane w innym miejscu stroju.

Wisła pod wodzą Jakuba Błaszczykowskiego, Tomasza Jażdżyńskiego i Jarosława Królewskiego sukcesywnie pozyskuje partnerów biznesowych i utrzymuje dotychczasowych. W sezonie 2021/2022 na strojach meczowych znajdą się logotypy Orlen Oil, Socios Wisła (stowarzyszenie kibiców, które wspiera finansowo klub), Nowa-Mosty, Avevy (umowa z firmą Astor) i LV Bet. Nieoficjalnie wiadomo, że w sezonie 2021/2022 wpływy z reklam na strojach mają przekroczyć 10 mln zł.

Jażdżyński pochwalił się na Twitterze wykresem obrazującym większe wpływy sezon po sezonie.

Orlen Oil. Nowy sponsor na koszulkach Wiślaków

Orlen Oil to jedna ze spółek działających w ramach Grupy Kapitałowej Orlen, zarejestrowana w Krakowie. Powstała w 1998 jako Petro Oil, po połączeniu Petrochemii Płock, Rafinerii Trzebinia, Rafinerii Czechowice i Rafinerii Jedlicze. Rok później została włączona do grupy kapitałowej Orlen. Obecną nazwę zyskała w 2002 roku.

W ramach spółki skarbu państwa Orle Oil zajmuje się produkcją i dystrybucją środków smarnych. W ofercie można znaleźć oleje dla motoryzacji, rolnictwa, leśnictwa, ogrodnictwa, maszyn budowlanych i ciężkiego sprzętu, oleje przemysłowe, technologiczne, smary plastyczne, płyny eksploatacyjne, chemię samochodową i rozpuszczalniki.