Wisła zapowiedziała testy medyczne hiszpańskiego obrońcy. Wieczysta właśnie pożegnała zawodnika grającego na tej pozycji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

25-letni hiszpański piłkarz Alberto Rodriguez Baroa, znany jako Tachi, rozpocznie testy medyczne przed podpisaniem umowy z krakowskim klubem. Z kolei z Wieczystą rozstał się Błażej Augustyn.

Przed wyjazdem na trzytygodniowe zgrupowanie w Turcji Wisła zakontraktowała trzech zawodników, ale zarządzający klubem nie kryli, że kolejni mogą dołączyć do drużyny już w czasie zgrupowania. Tak może być w przypadku środkowego obrońcy o pseudonimie Tachi. Zawodnik ma na koncie 23 występy w La Lidze w barwach Deportivo Alaves, które uzbierał w sezonach 2019/2020 (6), 2020/2021 (12) i 2021/2022 (5).

25-latek nie jest obecnie związany z żadnym klubem, po raz ostatni grał w maju. Pierwszą połowę 2022 roku spędził na wypożyczeniu do La Ligi 2, gdzie wystąpił w 11 spotkaniach FC Fuenlabrada. To klub z miasta pod Madrytem, w którym urodził się prawdopodobny nowy nabytek Wisły. Tachi był też zawodnikiem Atletico Madryt, nie doczekał jednak debiutu w drużynie Diego Simeone. Grał za to w rezerwach, na trzecim poziomie, w którym zebrał największe doświadczenie (57 meczów, 3 gole). Był też kapitanem drugiej drużyny Atletico.

Po pozytywnym przejściu testów Tachi zostanie piątym Hiszpanem w Wiśle, trzecim pozyskanym po rozpoczęciu współpracy z Kiko Ramirezem.

Krótka przygoda z Wieczystą

W trzecioligowej Wieczystej zatrudnili kilku ciekawych zawodników, ale nawet przy Chałupnika kadra nie jest z gumy i są też pożegnania. We wtorek klub poinformował o rozwiązaniu za porozumieniem stron umowy ze stoperem Błażejem Augustynem, który występował w drużynie od początku sezonu. Były gracz Jagiellonii Białystok wystąpił w ośmiu ligowych spotkaniach i jednym Pucharu Polski. Po podpisaniu kontraktu wskoczył do pierwszego składu, ale potem walczył z kontuzją i przestał regularnie pojawiać się na boisku.