Wisła zmieniła trenera bramkarzy. Przyszedł z Legii

fot. pixabay.com
Maciej Kowal zastąpił Grzegorza Żmiję w sztabie Białej Gwiazdy.
W ostatnich tygodniach krakowianie rozstawali się ze współpracownikami Artura Skowronka, zwolnionego pod koniec listopada, pierwszego trenera. W poniedziałek klub poinformował, że umowę za porozumieniem stron rozwiązał Grzegorz Żmija, który był trenerem bramkarzy.

Zastąpił go 34-letni Maciej Kowal, wychowanek Stadionu Śląskiego Chorzów, który ostatnio pracował w rezerwach Legii Warszawa i akademii mistrza Polski. Urodzony w Katowicach trener był wcześniej w sztabach GKS-u Tychy i Chrobrego Głogów. Współtworzy sztab reprezentacji Polski do lat 19, wcześniej pracował z kadrą U-20.

Pierwszy rywal z niższej ligi

W środę o godzinie 12 Wisła zagra pierwszy w tym roku sparing. O godzinie 12 na boisku w Myślenicach zmierzy się z trzecioligowym Podhalem Nowy Targ. 

– Ze względu na pandemię koronawirusa i zaostrzone środki ostrożności prosimy kibiców o to, aby nie gromadzili się wokół bazy treningowej w Myślenicach. W trosce o zdrowie wszystkich sympatyków, klub planuje umożliwienie śledzenia sparingu z Podhalem poprzez transmisję – poinformował krakowski klub.