Wpadka przy budowie bazy Cracovii. Trzeba było wyburzyć trybunę! [ZDJĘCIA]

Budowa bazy Cracovii już po wyburzeniu trybuny (31.10) fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Podczas prac doszło do błędu budowlanego. Klub potwierdza, że powstający obiekt (trybuna małego stadionu) musiał zostać rozebrany. Jednocześnie zapewnia, że incydent nie opóźni inwestycji.

Informację o kuriozalnej sytuacji na terenie budowy bazy Pasów w Rącznej podał w poniedziałek na swoich stronach internetowych Dziennik Polski. Również nasza redakcja otrzymała sygnał o tej sprawie. 31 października wykonaliśmy zdjęcia dronem, które potwierdzają, że na placu budowy wyburzono powstającą trybunę.

ZOBACZ ZDJĘCIA SPRZED WYBURZENIA ->>>

Czekamy na wyjaśnienia PIB

Najpierw jednak zwróciliśmy się o wyjaśnienia do Powiatowego Inspektoratu Budowlanego (powiat krakowski ziemski), który odpowiada za gminę Liszki, gdzie powstaje centrum treningowe. Komunikacja z urzędnikami jest bardzo trudna.
Nie ma tam osoby odpowiedzialnej za kontakt z mediami, a zapytania od dziennikarzy trzeba składać na piśmie. Wniosek o przekazanie wyjaśnien złożyliśmy 4 listopada przed południem.

Do sprawy na pewno będziemy wracać. Z informacji, które dotarły do nas pod koniec ubiegłego tygodnia wynika, że lokalizacja, według której budowano trybunę, była z projektu zamiennego, na który nie wydano jeszcze pozwolenia na budowę. Zauważyli to urzędnicy z nadzoru budowlanego i obiekt trzeba było rozebrać.

Budowa ośrodka Cracovii rozpoczęła się w maju tego roku. Inwestycja ma się zakończyć w lipcu 2020 roku. Jej koszt to 38,5 mln zł, 10 mln wyłożyło ministerstwo sportu.

 

 


comments powered by Disqus