Wysoka porażka Smoków. Przed nimi trzy tygodnie pracy nad formą

fot. Juvenia
Juvenia Kraków przegrała w 2022 roku oba mecze. W niedzielę uległa w ekstralidze Skrze Warszawa 3:43. Stawką spotkania rozegranego przy Błoniach było również Trofeum Królów.

W pierwszy weekend marca drużyna Smoków okazała się gorsza od Arki Gdynia w zaległym spotkaniu z jesieni. Rundę rewanżową również zaczęłą od porażki, w domowym meczu ze Skrą Warszawa zdobyła tylko trzy punkty.

„Brak dyscypliny, błędy przy stałych fragmentach gry oraz nieudolność w prowadzeniu kontynuacyjnej gry, która w ostatnich latach była domeną Smoków, złożyły się na wysoką porażkę” – podsumował spotkanie krakowski klub.

Juvenia mimo porażki pozostała na ósmym miejscu, bo swoje mecze przegrały również niżej notowane zespoły, czyli Posnania Poznań i Pogoń Siedlce. Skra, dzięki bonusowemu zwycięstwu, zachowała kontakt z czołową czwórką i po raz kolejny wywiozła z Krakowa przechodnie Trofeum Królów.

Teraz zawodników czekają trzy tygodnie przerwy, które muszą poświęcić na jak najlepsze przygotowanie do wyjazdowego meczu w Siedlcach.

Juvenia Kraków – Skra Warszawa 3:43 (3:26)