Z hali Cracovii usunięto logo sponsora

Elewacja hali Cracovii z reklamą sponsora tytularnego i bez fot. LoveKraków.pl
Firma Karcher przestała być sponsorem tytularnym hali sportowej przy al. Focha 40. Przedstawiciel operatora obiektu zapowiada, że do miesiąca powinna zostać podpisana umowa z nowym sponsorem.
Nazwa Karcher zniknęła z elewacji hali Cracovii. Za "demontaż reklamy z użyciem rusztowania, w tym zabezpieczenie wraz z usunięciem zbędnej części instalacji elektrycznej i zabezpieczeniem otworów pozostałych po literach" spółka KONTRAST Marek Jakubowski zarobiła 3 tysiące 813 złotych brutto. Zapłaciło miasto, a konkretnie Zarząd Infrastruktury Sportowej.Choć ciąg liter jest nieco krótszy, ich kształt zostawił trwały ślad na elewacji ze stali kortenowskiej. Czy wkrótce w tym miejscu pojawi się nowy napis? Zarządzająca obiektem Fundacja Centrum Inicjatyw Sportowych końcem roku ogłosiła konkurs na nowego sponsora. Jednym z warunków była umowa na co najmniej dwa lata.

– Nowy sponsor został wybrany, ale nie możemy jeszcze podać jego nazwy. Oczekujemy akceptacji miasta, by móc podpisać umowę. Powinnismy zamknąć temat na początku maja – mówi LoveKraków.pl Marcin Królikowski, dyrektor administracyjno-sportowy hali przy al. Focha.

Hala 100-lecia Cracovia 1906 Centrum Sportu Niepełnosprawnych została otwarta w maju 2018 roku. Koszt budowy wyniósł 45,5 mln złotych. 13 mln dało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Płyta boiska do dyscplin halowych (o wymiarach 44 na 26 metrów) znajduje się cztery metry poniżej poziomu terenu. Na dachu powstał zielony taras z widokiem na Kraków.

Hala zaprojektowana przez Biuro Projektów Lewicki Łatak otrzymała Nagrodę Architektoniczną Tygodnika "Polityka" i została doceniona przez Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski. 

Początkowo operatorem obiektu był klub KS Cracovia 1906 (podmiot nie jest związany z MKS Cracovia SSA), dla którego była to pierwsza hala w historii - spóźniony prezent na stulecie. W połowie 2019 zarządzanie przejęła Fundacja Centrum Inicjatyw Sportowych.