ZAKSA nie miała sobie równych. Szybki i rekordowy finał Pucharu Polski siatkarzy w Tauron Arenie [ZDJĘCIA]

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Tauron Arena zostały rekordzistami w siatkówce fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl
Po raz dziesiąty w historii trofeum Pucharu Polski podnieśli w górę siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W rogrywanym w Tauron Arenie finale turnieju, który obejrzał z trybun komplet widzów, wygrali z Jastrzębskim Węglem 3:0.
Wbrew wynikowi, nie był to jednostronny mecz. ZAKSA ogrywała rywali w końcówkach setów, wygrywając dwa pierwsze na przewagi (26:24 i 29:27). Kędzierzynianie kilka razy w trakcie finału byli w tarapatach, ale w kluczowych momentach setów potrafili zachować zimną krew, której zabrakło Jastrzębskiemu. Triumf przypieczętowali, wygrywając ostatnią partię do 23.

Rekord w Tauron Arenie

Niedzielne popołudnie zgromadziło w krakowskiej hali 11815 widzów, a wśród nich m. in. selekcjonera kadry siatkarzy Nikolę Grbicia. To rekordowa liczba, jaka oklaskiwała na żywo zmagania w finale rozgrywek Pucharu Polski w tej dyscyplinie.

Rekord ZAKSY

MVP spotkania został wybrany Aleksander Śliwa, który zdobył dla ZAKSY 18 punktów. Do zwycięzcy, oprócz trofeum, trafił czek na 200 tys. złotych. Drużyna z Kędzierzyna-Koźle została tym samym pierwszą drużyną w historii, która wygrała Puchar Polski czwarty raz z rzędzu i dziesiąty raz w historii.

Wśród przegranych znalazł się m. in. krakowianin, reprezentant Polski, Tomasz Fornal. W meczu zdobył osiem punktów dla Jastrzębskiego, a po przegranym meczu znalazł czas dla swoich fanów, z którymi pozował do zdjęć i rozdawał autografy.

Wcześniej, w sobotę, obie ekipy rozprawiły się ze swoimi rywalami w półfinale, wygrywając zgodnie po 3:0.WYNIKI PUCHARU POLSKI SIATKARZY:

Półfinały (sobota):

Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 20:25, 19:25)

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:17, 25:19, 25:17)

Finał (niedziela):
Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (24:26, 27:29, 23:25)