Zalążek nowej sekcji Wisły?

fot. Pixabay
29 września startują treningi Akademii Wisły Kraków dla dziewczynek w wieku 6-9 lat.
Piłka nożna zyskuje coraz większą popularność także wśród dziewcząt. Reprezentantki Polski Katarzyna Kiedrzynek i Ewa Pajor są zawodniczkami niemieckiego Wolfsburga, który niedawno dotarł do finału żeńskiej Ligi Mistrzów.

„Wisła Kraków dostrzega rosnący trend i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, dlatego od teraz przy Reymonta swoje treningi, obok chłopców, odbywać będą również dziewczynki, które coraz częściej zamiast zabaw lalkami wybierają wszelkie aktywności fizyczne, także te związane z piłką. Kto wie, czy wśród młodych piłkarek nie znajdą żeńskie odpowiedniczki Kuby Błaszczykowskiego" – informuje krakowski klub.Zajęcia odbywać się będą w sali ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Reymonta 22 w każdy wtorek i czwartek w godzinach 19.30 - 20.30. Pierwszy trening – 29 września – jest bezpłatny. Kolejne będą już płatne, jednak cena nie jest wygórowana – 100 złotych za miesiąc.

Jak zapewnia Wisła, każda z uczestniczek w wieku 6-9 lat weźmie udział w treningu pod okiem wykwalifikowanej kadry szkoleniowej, która zapewni bezpieczeństwo i odpowiednie warunki do przeprowadzenia zajęć. W ich trakcie nie zabraknie podstawowych elementów piłkarskich. Przewidziane są również wszelkie gry i zabawy z piłką.

Na razie treningi młodych wiślaczek będą przede wszystkim okazją do ruchu i dobrej zabawy, ale nie jest tajemnicą, że przy Reymonta myślą o powołaniu sekcji kobiet. W ekstralidze kobiet rywalizuje drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego, piłkarki szkolą także m.in. Bronowianka i Prądniczanka.