Ze zmodernizowanego stadionu skorzystają nie tylko piłkarze

Władze Skawiny podpisały umowę na modernizację stadionu miejskiego. Liczący sto lat obiekt, z którego korzystają cztery różne zespoły, zyska m.in. infrastruturę lekkoatletyczną.

Jak mówi Damian Czak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, z położonego niedaleko centrum miasta stadionu na co dzień korzystają piłkarskie kluby sportowe: Skawinka, Wiślanie, Piast, Milenium. Obiekt nie był jednak w dobrym stanie.

– Po modernizacji Skawina zyska nowoczesny obiekt umożliwiający  organizację zawodów o randze wojewódzkiej. Sam stadion już nie tylko piłką nożną będzie „żył”.  Zbudujemy tu również nowoczesną infrastrukturę pozwalającą  na uprawianie  lekkiej atletyki – mówił podczas podpisania umowy burmistrz Norbert Rzepisko.

– W ten sposób otworzy możliwość korzystania ze stadionu innym, nie piłkarskim, skawińskim klubom:  UKS Jedynka, KS Optima czy Skawina Biega. Dziękuję Wam za obecność w tym symbolicznym dniu – dodał.

Wyższe standardy

Damian Czak informuje, że w ramach inwestycji powstaną nowe, zadaszone trybuny i  oświetlenie. Zwraca uwagę też na infrastrukturę lekkoatletyczną, która zostanie wykonana w standardzie pozwalającym na organizację zawodów o randze wojewódzkiej. – Na płycie głównej boiska piłkarskiego zostanie położona nowa, sztuczna nawierzchnia spełniająca wymagania FIFA Quality Programme for Football Turf na poziomie FIFA QUALITY PRO (manual 2015) – mówi przedstawiciel Skawiny.

Remont zakłada też m.in. wykonanie nowych posadzek, wymianę armatury oraz wykonanie niezbędnych napraw gładzi ścian i sufitów. Dodatkowo zaplanowano wymianę istniejącego źródła ciepła z kotła olejowego na powietrzną pompę ciepła. Prace mają potrwać 13 miesięcy od dnia podpisania umowy.