Zimowa strefa w Tauron Arenie. Lodowisko, tor curlingowy i Festiwal Kawy

fot. krzysztof kalinowski

Tauron Arena 3 grudnia zamieni się w „Zimową Arenę” - strefę, gdzie do końca lutego będzie działało m.in. lodowisko, tor curlingowy, strefa jedzeniowa i inne atrakcje, takie jak m.in. kiermasz świąteczny czy Festiwal Kawy.

3 grudnia (piątek) będzie pierwszym dniem, w którym krakowianie będą mogli skorzystać z lodowiska, które stanie przy Tauron Arenie, od strony Parku Lotników Polskich. Lodowisko będzie czynne codziennie od godz. 9:00 do 21:00.

Dzięki współpracy z Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Krakowa, dzieci i młodzież szkolna z Krakowa, w wybranych godzinach, będą mogli skorzystać z lodowiska bezpłatnie. Pozostałe zainteresowane osoby, w tym samym czasie, będą mogły kupić bilet na lodowisko. Akcja będzie obowiązywała w dni powszednie: w godz. od 9:00 do 15:00 (grudzień). Wstęp będzie możliwy za okazaniem legitymacji szkolnej. Dzieci do lat 12 będą mogły jeździć na lodowisku wyłącznie z opiekunem (w tym przypadku konieczny jest zakup biletu przez osobę dorosłą). Z akcji będą mogły również skorzystać przedszkolaki - pod okiem rodziców.

Ceny biletów: jednorazowy normalny – 15 zł; jednorazowy ulgowy – 10 zł; jednorazowy dla osób posiadających Krakowską Kartę Rodzinną 3+ lub Kartę Dużej Rodziny lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności – 6 zł. Na miejscu będzie dostępna wypożyczalnia sprzętu (za dodatkową opłatą). W wybrane dni będą organizowane ślizgawki tematyczne np. w rytmie disco.

Tor curlingowy powstanie na parkingu podziemnym Areny. Przygotowuje go Krakowski Klub Curlingowy. Będzie dostępny od wtorku do piątku w godz. 14:00-22:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10:00-22:00. Dostępny będzie w dwóch formach: zajęć biletowanych (każdy będzie mógł wchodzić indywidualnie na tor) oraz rezerwacji toru. Uczestnicy w cenie biletu będą mieć zapewniony sprzęt i akcesoria niezbędne do gry w curling, cały czas będą także wspierani i nadzorowani przez instruktorów klubu.

Mikołajkowe prezenty

3 grudnia pod Areną rusza Kiermasz Świąteczny. Lokalni rzemieślnicy będą oferować swoje produkty, m.in. świece, zabawki i wyroby czekoladowe. W budce z grillem będzie można znaleźć gotowe produkty na świąteczny stół przygotowane przez szefa kuchni firmy Meta takie jak: barszcz, zupa grzybowa, pierogi, domowy pasztet, sałatki świąteczne a także słodkości: piernik i sernik.

Weekend mikołajkowy (4-5 grudnia) to w Arenie Garden czas dedykowany najmłodszym gościom. W sobotę szef kuchni Tobiasz Dziura wraz z Elcią Kotarbą, cukierniczką z zamiłowania będą prowadzić warsztaty ozdabiania pierniczków świątecznych.

W niedzielę planowane są dodatkowe atrakcje (od godz. 12:00 do 17:00). W programie: spotkanie z Mikołajem, animacje i zabawy ruchowe (godz. 13:00 i 15:00) oraz pokaz świateł (godz. 17:00). Organizatorzy przyjmują zgłoszenia na wręczanie prezentu dzieciom przez Mikołaja. Zainteresowani rodzice powinni zgłosić swoją pociechę mailowo na adres booking@arenagarden.pl w treści wpisując imię i wiek dziecka, swoje imię i telefon kontaktowy.

Atrakcje dla dzieci planowane są także na ostatni przedświąteczny weekend, czyli 18-19 grudnia, w godz. 13:00–17:00.

Przy aromacie kawy

W nadchodzący weekend przedświąteczna atmosfera przy aromacie kawy zapanuje także we foyer Tauron Areny. Tutaj zorganizowany zostanie Festiwal Kawy i Targ Świąteczny. Będą tam dostępne przetwory, herbaty, konfitury, sosy, słodkości,  kosmetyki,  biżuteria,  książki…i wiele, wiele więcej! 4 grudnia: godz. 10:00-20:00, 5 grudnia: 10:00-18:00, wejście nr 3. Wstęp bezpłatny.

comments powered by Disqus