Złota rękawica z podpisem mera Kijowa Witalija Kliczki do zdobycia w hali Wisły

Witalij Kliczko złożył podpis na złotej rękawicy fot. Małopolski Związek Bokserski

150 zawodników z Polski, Izraela, Armenii i Ukrainy zgłosiło się do 41. Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego „O Złotą Rękawicę Wisły” im. Teofila Kowalskiego. Walki rozpoczęły się w piątek po godzinie 16 i potrwają do niedzieli w hali TS Wisła przy Reymonta 22.

W tym roku po raz pierwszy zaplanowano rywalizację młodzików. W ringu zobaczymy także kadetów, juniorów oraz seniorów i seniorki. Pojedynki będą toczone w 16 kategoriach wagowych wśród młodzików i 13 w pozostałych. W piątek od rana trwały badania lekarskie, ważenie, konferencja techniczna i losowanie. O godzinie 16 odbyło się uroczyste otwarcie turnieju, a po nim pierwsze pojedynki. W sobotę o 11 rozpoczną się walki przedpołudniowe, a od 16 – popołudniowe. Na niedzielę zaplanowano finały – start o godzinie 11. Wstęp do głównej hali Wisły jest bezpłatny.

Główną nagrodą turnieju jest złota rękawica dla najlepszego juniora. W tym roku podpisał ją były pięściarz Gwardii Warszawa, zawodowy mistrz świata WBC Witalij Kliczko, który obecnie jest merem Kijowa. Zwycięzcę wybiorą organizatorzy z sędziami i działaczami.

– Zapraszamy do patronatu wielkich olimpijczyków. W 2019 roku przyjechał Andrzej Gołota, brązowy medalista z Seulu, a w przyszłym być może Anthony Joshua, mistrz olimpijski z Londynu – mówi Artur T. Kowalski, jeden z organizatorów turnieju.

Kibice mogą liczyć na atrakcje, jak paraboxing na wózkach i walki pokazowe dzieci z zespołem Downa. W niedzielę będzie można zobaczyć prace artysty Krzysztofa Paciorka.

Historyczny sukces

41. Międzynarodowy Turniej Bokserski „O Złotą Rękawicę Wisły” im. Teofila Kowalskiego kończy obchody 90-lecia Małopolskiego Związku Bokserskiego. Prezes Piotr Snopkowski podkreśla, że 2022 rok przyniósł historyczny sukces na mistrzostwach Polski, w których nasi bokserzy wywalczyli trzy złote (Jarosław Iwanow, Ilia Bader, Michał Dawiec) i jeden brązowy medal (Klemens Szczepaniak).

W weekend w hali Wisły zobaczymy Szczepaniaka i prawdopodobnie Badera, którzy reprezentują klub BBB Serca Krakowa.