Złoty medal zawodniczek AWF

fot. Arkadiusz Surowiec
Reprezentantki krakowskiej uczelni zdobyły Akademickie Mistrzostwo Polski w tenisie stołowym. Impreza zakończyła się we wtorek w Rzeszowie.
W imprezie, która we wtorek zakończyła się w Rzeszowie, wzięło udział 12 żeńskich i 15 męskich zespołów. „To oczywiście efekt pandemii koronawirusa, która sprawiła, że kilka drużyn w odwołało swój przyjazd" – tłumaczy Akademicki Związek Sportowy, organizator Akademickich Mistrzostw Polski.

W finale turnieju mężczyzn rzeszowianie pokonali 3:1 ubiegłorocznych zwycięzców z Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu, a w starciu o brązowy medal drużyna Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy takim samym wynikiem pokonała Uniwersytet Zielonogórski. Szóstą pozycję zajęli zawodnicy Akademii Górniczo-Hutniczej, a dwunastą Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Z kolei w finale turnieju pań krakowski AWF pokonał Uniwersytet Warszawski, a w spotkaniu o brązowy medal Uniwersytet Śląski w Katowicach po zaciętym meczu zwyciężył przedstawicieli Uniwersytetu Gdańskiego 3:2. Siódma była ekipa AGH.

Czołówka klasyfikacji generalnej kobiet:

1. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
2. Uniwersytet Warszawski 
3. Uniwersytet Śląski w Katowicach 
4. Uniwersytet Gdański 
5. Uniwersytet Szczeciński 
6. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie 


Czołówka klasyfikacji generalnej mężczyzn:

1. Politechnika Rzeszowska 
2. Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu
3. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy 
4. Uniwersytet Zielonogórski 
5. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 
6. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie