Zmiana warty w Hutniku. Lipecki uratuje II ligę?

Szymon Szydełko (z lewej) nie jest już trenerem Hutnika. Wyzwanie podjął Krzysztof Lipecki (z lewej na drugim zdjęciu) fot. Hutnik

Trener Szymon Szydełko odszedł z zagrożonego spadkiem do III ligi Hutnika. Zastąpił go Krzysztof Lipecki, ostatnio szkoleniowiec czwartoligowych rezerw Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Szydełko zostawił Hutnika na przedostatnim miejscu, z pięcioma zdobytymi punktami i zaledwie pięcioma strzelonymi golami w dziesięciu meczach. Choć początek tego sezonu drużyna z Suchych Stawów ma fatalny, 38-letni szkoleniowiec nie odchodzi jako całkowicie przegrany. W Nowej Hucie nikt nie zapomni mu, że w grudniu przejął drużynę będącą w bardzo trudnym położeniu i dzięki świetnej postawie w wiosennych meczach uratował z piłkarzami II ligę. Ten sezon jest jednak dla Hutnika bardzo zły – zaledwie pięć zdobytych punktów i sześć straty do bezpiecznego miejsca. Wydawało się, że po sześciu kolejnych porażkach ostatnio w zespole coś drgnęło, na co mogły wskazywać mecze z Garbarnią (remis) i Chojniczanką (wygrana), jednak w ostatniej kolejce znów przyszła przegrana z KKS Kalisz. Zarząd uznał, że czas na zmianę.

Nowy trener z Niecieczy

Nowy impuls drużynie ma dać Krzysztof Lipecki, były piłkarz Hutnika w sezonie 2005/2006, a także m.in. Garbarni, Kolejarza Stróże i Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. 40-letni trener przeniósł się na Suche Stawy z rezerw Słoni, które pod jego wodzą są niekwestionowanym liderem grupy wschodniej IV ligi z kompletem zwycięstw. Wcześniej prowadził drużyny młodzieżowe w AS Progres Kraków, a także był asystentem, a następnie trenerem przygotowania fizycznego w zespole z Niecieczy.

Lipecki podpisał kontrakt obowiązujący do końca sezonu. W II lidze zadebiutuje 2 października, w czasie domowego meczu z Wigrami Suwałki.