Znamy nazwisko następcy Roberta Kasperczyka w Cracovii

Łukasz Jankowski fot. Cracovia.pl
Łukasz Jankowski, który z końcem roku odszedł z trzecioligowego Pomorzanina Toruń, został nowym koordynatorem grup młodzieżowych i szefem akademii Cracovii. Zastąpił Roberta Kasperczyka, który przyjął ofertę poprowadzenia ekstraklasowego Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Michał Probierz, wiceprezes i trener pierwszego zespołu mówi, że Jankowski był jednym z kilku kandydatów, z którymi były prowadzone rozmowy. W 2020 roku Jankowski pracował w Pomorzaniniu Toruń. Długo czekał na pracę z piłkarzami, bo ze względu na pandemię zawieszono i nie wznowiono rozgrywek IV ligi kujawsko-pomorskiej, a Pomorzanin uzyskał awans jako mistrz jesieni. W III lidze prowadzony przez niego zespół zakończył rok na 18. miejscu wśród 22 drużyn.

Wcześniej Jankowski pracował w Zawiszy Bydgoszcz, Wdzie Świecie czy MUKS CWZS. Ma doświadczenie w prowadzeniu młodzieży i budowania struktur akademii. 40-latek zastąpił Roberta Kasperczyka, który w krakowskim klubie spędził prawie pięć lat. W tym czasie juniorzy starsi Cracovii wywalczyli w sezonie 2017/2018 wicemistrzostwo Polski. Niespełna 54-letni trener wraca do pracy z seniorami – podjął pracę w Podbeskidziu Bielsko-Biała, które w 2011 roku po raz pierwszy w historii awansowało do ekstraklasy. W ubiegłym roku Górale ponownie zagościli w elicie, ale rundę jesienną zakończyli na ostatnim miejscu i zwolniony został trener Krzysztof Brede.

– Trudno, żebyśmy Roberta blokowali. To nie byłoby fair, żebym się przeciwstawiał, skoro otrzymał propozycję z ekstraklasy – powiedział Probierz, dziękując za wykonaną pracę i życząc Kasperczykowi powodzenia we wszystkich spotkaniach, ale nie w tych z Cracovią.