Znane polskie marki i przedstawiciel Łotwy zagrają na Rydlówce

fot. Garbarnia Kraków
W dniach 21-22 sierpnia ponad 160 zawodników z rocznika 2009 wystąpi w międzynarodowym jubileuszowym turnieju Garbarni o puchar prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

W piątek 20 sierpnia odbędzie się losowanie grup, a w dwa weekendowe dni piłkarze z kategorii U-13 będą rywalizować na obiektach przy ulicy Rydlówka 23. Na boisku, oprócz gospodarzy, pojawią się drużyny walczące w 1931 roku z Brązowymi o mistrzostwo Polski – Warta Poznań, Ruch Chorzów i Polonia Warszawa – krakowscy mistrzowie kraju Cracovia i Wisła, obchodząca w 2021 roku stulecie Lublinianka Lublin i RFS Ryga (dwukrotny wicemistrz Łotwy, zdobywca pucharu w 2019 roku).

– Dla naszej drużyny to nobilitacja, że możemy wziąć udział w turnieju międzynarodowym z okazji obchodów stulecia Garbarni. To podwójne wyróżnienie i duża motywacja, aby zaprezentować się jak najlepiej – mówi Mateusz Ząbczyk, trener zespołu Garbarni do lat 13.

Trenera cieszy, że po pandemii wróciły turnieje, które mają inną specyfikę od meczów ligowych. Ząbczyk wskazuje na większą presję z powodu ograniczonego czasu gry i umiejętność zachowania koncentracji przez dwa dni.

– Cieszymy się, że będą z nami rywalizowały zespoły o równie bogatej historii, jak ta naszego klubu. To dla wszystkich chłopców nagroda za cały poprzedni sezon, a także weryfikacja na tle dobrych drużyn – dodał szkoleniowiec.