Zostań „Młodym Lwiątkiem”! Akademia Garbarni szeroko otwiera drzwi

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl
Akademia piłkarska jednokrotnego mistrza Polski szuka świeżej krwi. 9 czerwca na stadionie przy ulicy Rydlówka 23 odbędzie się dzień otwarty, w czasie którego będzie można sprawdzić umiejętności, a także dołączyć do biało-brązowej rodziny.

Dzień otwarty dla dzieci chcących dołączyć do Akademii Piłkarskiej Garbarni odbędzie się 9 czerwca 2022 roku (czwartek) na Stadionie Garbarni przy ul. Rydlówka 23 w następujących godzinach: 17–18.30 (roczniki 2010, 2011, 2012, 2013) i 18.45–20.15 (roczniki 2014, 2015, 2016, 2017, 2018).

Obowiązują wcześniejsze zapisy, które możliwe są za pośrednictwem formularza lub poprzez kontakt z koordynatorem akademii – Mateuszem Ząbczykiem (e-mail: m.zabczyk@garbarnia.krakow.pl, telefon: 515 353 989).

Akademia ze srebrną gwiazdką PZPN

Szkolenie młodzieży w historii Garbarni odbywa się od wielu lat w każdej kategorii wiekowej. Klub dysponuje jedną z lepszych baz sportowych na terenie Krakowa, nieopodal ronda Matecznego. Nad odpowiednim rozwojem młodych zawodników czuwa trener Stanisław Śliwa, który pełni funkcję koordynatora. Dodatkowo grupy w kategorii wiekowej U7-U13 zyskały koordynatora trenera Mateusza Ząbczyka. W strukturach znajduje się grupa „Młode Lwiątka”, czyli projekt zajęć sportowych skierowany już do cztero- i pięciolatków.

– Biorąc pod uwagę dzisiejsze czasy i zmiany, jakie zachodzą w futbolu oraz szkoleniu młodzieży, to przystąpienie do programu Certyfikacji PZPN i otrzymanie srebrnego certyfikatu jeszcze bardziej uwiarygadnia pracę, jaka wykonywana jest w Akademii Piłkarskiej Garbarni Kraków. Przystępując do programu musieliśmy spełnić wiele wymagań i tym samym wyznaczyliśmy kierunek, w którym będziemy zmierzać – mówi koordynator Stanisław Śliwa.

comments powered by Disqus