Ekstremalne wyścigi superenduro po raz szósty w Krakowie

fot. materiały prasowe

Mistrzostwa świata FIM superenduro, widowiskowe zmagania motocyklowe na torze zbudowanym w hali, odbędą się 9 grudnia w Tauron Arenie. Kraków będzie drugim przystankiem rozpoczynającego się w listopadzie cyklu.

Tytułu będzie bronił Billy Bolt, który trzy razy z rzędu wywalczył mistrzostwo świata w superenduro. W Krakowie zobaczymy także innych zawodników ze światowej czołówki, w tym Polaków: legendarnego, sześciokrotnego mistrza świata Tadeusza Błażusiaka i mistrza świata juniorów superenduro w sezonie 2021 2022 Dominika Olszowego.

Sportowy show

Mistrzostwa świata superenduro odbywały sie pod Wawelem już pięć razy: w 2016, 2017, 2018, 2019 i 2022 roku. Krakowska runda czterokrotnie została okrzyknięta najlepszą w cyklu. W grudniu zawodnicy ponownie będą walczyć na torze zbudowanym z 1000 m3 ziemi, ogromnych opon, bali drewna i głazów. 14-tysięczna publiczność ma zagwarantowany widowiskowy show ze światłami, laserami, muzyką, ogniem i tańcem.

Sezon 2023/2024 zostanie zainugurowany 25 listopada we francuskim Lievin. Zakończenie 2 marca w Newcastle (Wielka Brytania).
Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny