Hokeiści Cracovii u progu sezonu. Zespół zmienił się w 80 procentach [ZDJĘCIA]

Prezentacja drużyny hokeistów fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Mocno zmieniona, osłabiona kadrowo Comarch Cracovia rozegra dziś ostatni sparing. Inauguracja ligi w piątek u siebie z Energą Toruń.

W sobotę piłkarze Cracovii podejmowali Koronę Kielce. Nie było to jedyne wydarzenie zaplanowanego tego dnia na stadionie przy ulicy Kałuży. Kibicom przedstawił się nowy obrońca, reprezentant Polski Kamil Glik, a Cornel Rapa został uhonorowany za rozegranie 163 spotkań w ekstraklasie dla Pasów i wyprzedził dzierżącego przez lata palmę pierwszeństwa Marcina Cabaja.

W przerwie meczu na murawę wyszli hokeiści Comarch Cracovii wraz z całym sztabem, by zaprezentować się publiczności (zdjęcia w naszej galerii) i przypomnieć, że niedługo rozpocznie sie nowy sezon ekstraligi. Zespół prowadzony przez Rudolfa Rohaczka przeszedł rewolucję. Odeszło 25 zawodników, w tym wielu kluczowych, reprezentantów Polski z Damianem Kapicą na czele. W ich miejsce klub pozyskał 16.

Kadra na niższe miejsca

W tym sezonie krakowianie będą rywalizować z ośmioma rywalami. Liga jest zamknięta, co oznacza, że nikt z niej nie spadnie. Do gry o mistrzostwo po latach posuchy powinno się włączyc Podhale Nowy Targ, którego sponsorem tytularnym zostało PZU.

W Cracovii nikt nie mówi o walce o czołowe lokaty. Cięcia wprowadzone przez klub dotknęły także hokejową sekcję i 20-krotni medaliści mistrzostostw Polski (w tym 12 złotych medali) skazywani są na dolne rejony tabeli. Szkoda, że chude lata rozpoczynają się akurat w tym roku, gdy mija 100 lat prowadzenie tej sekcji w klubie.

– Nasz zespół cały czas się tworzy, w 80 procentach jest nowy. Zgrywamy się i pracujemy nad sytuacjami, z którymi mamy problemy. Zawodnicy muszą być świadomi, ile pracy jeszcze ich czeka – mówił szkoleniowiec kilka dni temu w rozmowie z klubowym serwisem. 

Hokeiści muszą wybrać nowego kapitana, który zastąpi Słowaka Jiriego Gulę (zakończył karierę) i jego asystentów. Zebranie drużyny odbędzie się w środę 6 września.

W piątek pierwszy mecz

We wtorek o godzinie 18 drużyna Rohaczka rozegra ostatni sparing z przedstawicielem słowackiej ekstraklasy HK Poprad. Próba generalna będzie siódmym sprawdzianem drużyny w okresie przygotowawczym. W poprzednich wygrała tylko raz, 31 sierpnia z Energą Toruń 3:0. I właśnie ta drużyna będzie pierwszym rywalem w walce o ligowe punkty. Mecz ten odbędzie się w piątek o godzinie 18:30 na lodowisku przy ulicy Siedleckiego w Krakowie.

Karnety i bilety na mecze Comarch Cracovii

Za karnet normalny na wszystkie spotkania sezonu zasadniczego trzeba zapłacić 199 złotych. 50 złotych zaoszczędzą posiadacze abonamentów w poprzednim sezonie. 99 złotych kosztuje karnet ulgowy dla kobiet, uczniów, studentów i seniorów. Bilety na pojedyncze mecze kosztują 20 i 10 złotych. Dzieci do lat 12 mogą wejść bezpłatnie.