Młodzi pływacy z małopolskich klubów powalczą w nowej pływalni

fot. Michał Sobolewski/ZIS

29 maja basen przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 będzie areną Zawodów Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.


Impreza dla pływaków urodzonych w latach 2008-2011, aktywnych członków klubów zrzeszonych w Małopolskim Okręgowym Związku Pływackim, będzie sportową inauguracją krytej pływalni przy al. Kijowskiej 5. Obiekt został przekazany szkole pod koniec listopada, jednak z powodu pandemii nie korzystali z niego mieszkańcy, a działalność sportowa była okrojona do treningów i wewnętrznych zawodów.

Uroczyste rozpoczęcie zawodów nastąpi w sobotę 29 maja o godzinie 9:45. Od 10:15 do 14 potrwa rywalizacja młodych sportowców. Każde dziecko ma prawo startu w dwóch konkurencjach indywidualnych i jednej sztafecie (zapisy zakończyły się 23 maja). Transmisję ze zmagań przeprowadzi livetiming.pl.

Nie tylko basen

Basen przy al. Kijowskiej jest uzupełnieniem istniejącej infrastruktury sportowej szkoły, która w 2020 roku obchodziła jubileusz 60-lecia. Po zamknięciu pływalni w hali przy ulicy Reymonta 22 (niedługo otworzą tam saunarium), przenieśli się tam również członkowie sekcji pływackiej Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, którzy w większości są uczniami szkoły. Obiekt będzie dostępny komercyjnie w godzinach poza treningami.

Pływalnia dysponuje niecką o wymiarach 25 na 16 metrów. Na trzech z sześciu torów możliwa jest regulacją głębokości od 0 do 300 centymetrów, co sprzyja nauce pływalnia. W obiekcie są także sauny sucha i parowa, grota solna i jacuzzi, a także siłownia, sala konferencyjna i kawiarnia.

W ramach inwestycji powstało także boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią syntetyczną, rozbiegiem z piaskownicą do skoku w dal oraz plac zabaw.

 

 

 

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza