Pudrowanie stadionu będzie kosztować więcej niż zakładano

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Infrastruktury Sportowej w drugim przetargu wybrał firmę, która przystosuje obiekt Hutnika do wymogów licencyjnych II ligi. Druga dobra wiadomość dla kibiców beniaminka jest taka, że Górnik Polkowice zgodził się zostać gospodarzem spotkania trzeciej kolejki.

1 milion 929 tysięcy złotych brutto miasto zapłaci za prace na obiekcie przy ulicy Ptaszyckiego przez Grupę Budowlaną TM z Wieliczki. To o ponad pół miliona złotych więcej niż zakładał ZIS, gdy rozpisywał przetarg.

Na swojej stronie internetowej firma deklaruje, że dotrzymywanie terminu realizacji to rzecz święta.

„Możesz polegać na naszej umowie. Planując pracę dmuchamy na zimne i bierzemy zapas na wszelki wypadek” – czytamy na stronie.

Czas goni

W przypadku dostosowania stadionu Hutnika do wymogów II ligi czas gra istotną rolę. ZIS zastrzegł, że prace mają się zakończyć do 30 września, więc wykonawca od razu musi się zabrać do pracy.

Na stadionie trzeba postawić ażurową trybunę dla tysiąca osób (od strony opactwa Cystersów), wymienić krzesełka na głównej, naprawić betonowe schody i drogi dojścia. Z mniej pilnych, ale również zaplanowanych prac w ramach modernizacji, trzeba wspomnieć o remoncie instalacji klimatyzacji i wentylacji w budynku klubowym.

– Cieszymy się, że prace mogę ruszyć. Gra przed własną publicznością jest dla nas bardzo ważna – podkreśla Artur Trębacz, prezes klubu.

Polkowice poszły na rękę

Zespół trenera Leszka Janiczaka rozpocznie sezon 30 sierpnia o godzinie 13.30 spotkaniem z GKS-em Katowice. Hutnik ma podpisaną umowę z Garbarnią i mecz odbędzie się na stadionie przy ulicy Rydlówka.

Klub ze Śląska nie zgodził się na zamianę gospodarza, by Hutnik po remoncie stadionu mógł podjąć GKS w rundzie rewanżowej. Na prośbę krakowian przystali za to w Górniku Polkowice. Mecz trzeciej kolejki odbędzie się na Dolnym Śląsku.

comments powered by Disqus