Zostań w domu i zobacz postęp prac w Rącznej [VIDEO]

fot. MKS Cracovia/YouTube
Cracovia przygotowała krótki film z wizyty na placu budowy ośrodka treningowego klubu w Rącznej. 

Inwestycja ruszyła dokładnie dziesięć miesięcy temu, 31 maja 2019 roku wmurowany został kamień węgielny. I choć w tym czasie nie udało się uniknąć wpadek (trzeba było wyburzyć powstającą trybunę i postawić ją od nowa), prace idą dość sprawnie.

W trwającym ponad 1,5 minuty filmie możemy zobaczyć zakamarki powstającego obiektu. Puste i szare dziś pomieszczenia za kilka miesięcy mają lśnić nowością i służyć sportowcom i gościom ośrodka.

Częściowo gotowe jest zadaszenie trybuny małego stadionu, z której będzie można śledzić zmagania piłkarzy na boisku z podgrzewaną murawą i oświetleniem. Obiekt ma spełniać wymogi III ligi.

Na dziewięciu hektarach powstanie także kilka płyt z naturalną murawą i sztuczną nawierzchnią. Skończą się problemy ze zbyt małą liczbą boisk, które od lat trapią Pasy. Cracovia to nie tylko drużyna Michała Probierza występująca w ekstraklasie i jej zaplecze z IV ligi ale wiele drużyn młodzieżowych. W końcu wszyscy będą mieli warunki na miarę XXI wieku.

W ubiegłym roku klub zapowiadał, że inwestycja ma się zakończyć w lipcu 2020. Dziś nikt nie deklaruje konkretnego terminu.

Niedawno nad placem budowy latał nasz dron. Zobaczcie, jak z góry prezentuje się inwestycja warta 38,5 mln zł.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne