Pod koniec roku w Tauron Arenie przedsmak mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn

Mecz z Włochami w ramach el. ME w Katowickim spodku (13 października 2022) fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl
Od 28 do 30 grudnia w krakowskiej hali odbędzie się towarzyski turniej 4 Nations Cup, który będzie dla naszej kadry sprawdzianem generalnym przed styczniowymi mistrzostwami świata w Polsce i Szwecji. Zespół Patryka Rombla zmierzy się z innymi uczestnikami mundialu: Tunezją, Koreą Południową i Brazylią.

9 listopada udział w mistrzostwach Europy zakończyły nasze reprezentantki. W swoim ostatnim meczu fazy grupowej uległy 23:26 Czarnogórze i musiały czekać na to, co zrobią rywalki. Ostatecznie do awansu zabrakło im... jednej bramki. Polki nie awansowały do kolejnej rundy, ale warto docenić ich wygraną z Hiszpanią, dzięki której przełamały trwającą blisko osiem lat serię bez wygranej w ME.

Afera dwa miesiące przed MŚ

Panowie, którzy przygotowują się do mistrzowskiej imprezy, 12 listopada kończą tygodniowe zgrupowanie w Szczyrku. Trener nie miał jednak do dyspozycji czterech zawodników SPR Wisły Płock, bowiem ich udziału w konsultacji odmówił trener klubowy, tłumacząc obciążenie meczami. W kadrze zaszło więcej zmian, ponieważ dodatkowo sztab kadry zdecydował, że w takim razie nie musi przyjechać także dwóch szczypiornistów Łomży Industrii Kielce, którzy w tym sezonie rozegrali więcej meczów od kolegów z Płocka.

4 Nations Cup w Krakowie

Dwa tygodnie przed styczniowymi mistrzostwami świata (11-29.01), które wspólnie zorganizują Polska (Gdańsk, Kraków, Katowice, Płock) i Szwecja (Sztokholm, Malmo, Goteborg, Kristianstad, Jonkoping), w Tauron Arenie formę przed mundialem sprawdzi czterech z 32 uczestników. Od 28 do 30 grudnia codziennie odbędą się po dwa spotkania turnieju 4 Nations Cup.

Terminarz:

28.12, godz 15:30 Brazylia – Korea Południowa; godz. 18:00 Polska – Tunezja

29.12, godz. 15:30 Tunezja – Brazylia; godz. 18:00 Polska – Korea Południowa

30.12, godz. 15:30 Tunezja – Korea Południowa; godz. 18:00 Polska – Brazylia

Kibice mogą kupować bilety na konkretne dni rywalizacji (od 25 do 49 zł) lub karnety na wszystkie spotkania (od 50 do 99 zł). W sprzedaży są także wejściówki w cenie 10 zł dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży do 18. roku życia (co najmniej dziesięć osób) i jednodniowe pakiety rodzinne. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo z opiekunem, nie mają gwarancji miejsca siedzącego.

21 meczów mistrzostw w Krakowie

Wszystkie zespoły, które wezmą udział w 4 Nations Cup, powalczą później w mistrzostwach świata. Brazylijczycy mecze fazy wstępnej rozegrają w Goteborgu (grupa C), Tunezję obejrzą kibice w Malmo (grupa H), a Koreańczycy rozpoczną rywalizację w Kristianstad (grupa D). Polacy trafili do grupy B z Francją, Słowenią i Arabią Saudyjską, która będzie występować w Katowicach.

W krakowskiej Tauron Arenie zostanie rozegranych 21 meczów. Pod Wawelem turniej rozpoczną grupy A (Hiszpania, Czarnogóra, Chile, Iran) i F (Norwegia, Macedonia Północna, Argentyna, Holandia). W przypadku awansu w rundzie głównej trzy spotkania w krakowskiej hali z najlepszymi zespołami grupy A rozegra reprezentacja Polski.

Którą dyscyplinę halową najbardziej lubisz oglądać?

  • 16,1% (10)
  • 30,6% (19)
  • 46,8% (29)
  • 6,5% (4)
comments powered by Disqus