30 mln to za mało

Wizualizacja przyszłej bazy Pasów fot. cracovia.pl

Cracovia unieważniła przetarg na budowę bazy szkoleniowej w Rącznej. Złożone oferty przekraczały zakładany budżet.

Opóźnia się rozpoczęcie budowy kompleksu sportowego w Rącznej w gminie Liszki pod nazwą „Centrum treningowo-badawcze Polski Południowej dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Cracovii”. Klub zamierza przeznaczyć na ten cel 30 milionów złotych netto. Osiem milionów pozyskał z dotacji ministerstwa sportu i turystyki.

8 kwietnia oferty złożyły dwie firmy i klub rozpoczął z nimi negocjacje. Cztery dni później propozycje zostały zaktualizowane i „znacząco przekraczały zakładany budżet. Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przetargu” – poinformowała Cracovia.

To oznacza, że niedługo zostanie ogłoszony kolejny przetarg (aktualizacja, został ogłoszony 16.04) i procedura ruszy od nowa. Nie ma więc szans, by inwestycja ruszyła w najbliższych tygodniach, jak zapowiadał na początku roku profesor Janusz Filipiak.
– Łopata zostanie wbita w kwietniu, a obiekty będą gotowe w maju przyszłego roku – mówił w styczniu prezes Cracovii.

Boiska i zaplecze

W podkrakowskiej Rącznej (teren klubu Strażak Rączna i okoliczne działki) ma powstać stadion z oświetlaniem i podgrzewaną murawą spełniający wymogi III ligi, cztery pełnowymiarowe trawiaste boiska treningowe i pięć o nawierzchni sztucznej (dwa pełnowymiarowe, trzy do siatkonogi).

Bazę uzupełni budynek z siłownią, szatniami, salą konferencyjną, gabinetami do odnowy biologicznej i krioterapii oraz centrum badawcze.

Gdy już powstanie, kompleks znacząco zmieni warunki treningowe drużyn krakowskiego klubu. W obecnej bazie przy ulicy Wielickiej jest bardzo ciasno, a boiska trawiaste nie są w najlepszym stanie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne