Biegiem do Disneylandu i „Tańczę w Krakowie”

Pierwsza edycja "Tańczę w Krakowie" fot. Paulina Kozieł/LoveKraków.pl

W najbliższą sobotę, 13 października, przy hali 100-lecia KS Cracovia odbędzie się Bieg po Unii Europejskiej. Później w obiekcie zostanie zainaugurowany drugi sezon programu „Tańczę w Krakowie” z udziałem Iwony Pavlović. Organizatorem obu wydarzeń jest Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków–Wschód.

Bieg po Unii Europejskiej odbędzie się już po raz czwarty. Głównym założeniem jest integracja całych rodzin poprzez ruch, popularyzacja biegów rodzinnych jako formy aktywnego spędzania czasu oraz poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży o Unii Europejskiej.

Eliminacyjne zawody organizowane są w szkołach w dniach 8–10 października, a finałowe biegi, na które zapraszamy wszystkich chętnych, odbędą się w dniu 13 października przy Hali 100-lecia Cracovii – mówi Katarzyna Kadeja z MOS Kraków-Wschód.

Wystartować może para rodzic/dziecko, która będzie miała do pokonania 500 metrów. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody: sprzęt sportowy, hulajnogi, rowery oraz nagroda główna – wycieczka do Disneylandu.

Harmonogram imprezy:

13.30 – 15: rejestracja zawodników

14 – 15.15: serie biegów

15.30 – 16: losowanie nagród

Po losowaniu nagród w hali zainaugurowany zostanie drugi sezon programu „Tańczę w Krakowie”. W projekcie weźmie udział ponad 50 klas pierwszych.

– Dzieci nauczą się podstaw tańca towarzyskiego (m.in. walc, chacha, polka, samba) i elementów tańca nowoczesnego – zapowiada Kadeja.

Imprezę poprowadzi Iwona Pavlović. Odbędzie się pokaz pary znanej z telewizyjnego show Taniec z Gwiazdami – Janji Lesar i Krzysztofa Hulboja.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne