Biegiem do Disneylandu i „Tańczę w Krakowie”

Pierwsza edycja "Tańczę w Krakowie" fot. Paulina Kozieł/LoveKraków.pl

W najbliższą sobotę, 13 października, przy hali 100-lecia KS Cracovia odbędzie się Bieg po Unii Europejskiej. Później w obiekcie zostanie zainaugurowany drugi sezon programu „Tańczę w Krakowie” z udziałem Iwony Pavlović. Organizatorem obu wydarzeń jest Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków–Wschód.

Bieg po Unii Europejskiej odbędzie się już po raz czwarty. – Głównym założeniem jest integracja całych rodzin poprzez ruch, popularyzacja biegów rodzinnych jako formy aktywnego spędzania czasu oraz poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży o Unii Europejskiej.

Eliminacyjne zawody organizowane są w szkołach w dniach 8–10 października, a finałowe biegi, na które zapraszamy wszystkich chętnych, odbędą się w dniu 13 października przy Hali 100-lecia Cracovii – mówi Katarzyna Kadeja z MOS Kraków-Wschód.

Wystartować może para rodzic/dziecko, która będzie miała do pokonania 500 metrów. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody: sprzęt sportowy, hulajnogi, rowery oraz nagroda główna – wycieczka do Disneylandu.

Harmonogram imprezy:

13.30 – 15: rejestracja zawodników

14 – 15.15: serie biegów

15.30 – 16: losowanie nagród

Po losowaniu nagród w hali zainaugurowany zostanie drugi sezon programu „Tańczę w Krakowie”. W projekcie weźmie udział ponad 50 klas pierwszych.

– Dzieci nauczą się podstaw tańca towarzyskiego (m.in. walc, chacha, polka, samba) i elementów tańca nowoczesnego – zapowiada Kadeja.

Imprezę poprowadzi Iwona Pavlović. Odbędzie się pokaz pary znanej z telewizyjnego show Taniec z Gwiazdami – Janji Lesar i Krzysztofa Hulboja.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne