Boiska i ścieżka rowerowa. MOS Kraków „Wschód” planuje kolejne inwestycje

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Tysiące krakowskich dzieci korzysta rocznie z oferty Miejskiego Ośrodka Sportowego Kraków „Wschód”. – Z roku na rok staramy się nie tylko zwiększać liczbę i atrakcyjność zajęć, ale również poprawiać stan infrastruktury – podkreśla dyrektor Rafał Mikoś.

Przez obiekty nowohuckiego ośrodka miesięcznie przewija się ponad dwa tysiące uczniów chcących rozwijać swoje sportowe pasje. Na zajęcia z najbardziej popularnych dyscyplin zespołowych (piłka nożna, ręczna, koszykówka, siatkówka), a także gimnastyki artystycznej, tenisa stołowego, tańca, gimnastyki artystycznej i jiu-jitsu można się zapisywać przez cały rok.

W ferie zimowe i letnie wakacje placówka organizuje obozy sportowe i zajęcia rekreacyjne. Realizuje też programy miejskie, w tym największy – Krakowską Olimpiadę Młodzieży.

– Z roku na rok staramy się nie tylko zwiększać liczbę i atrakcyjność zajęć, ale również poprawiać stan infrastruktury. W ostatnich latach wybudowaliśmy nowy obiekt biurowy wraz z salą do prowadzenia zajęć. Wyremontowaliśmy szatnie, natryski i pomieszczenie recepcyjne. Zakole bieżni zagospodarowaliśmy na kort tenisowy – wylicza Rafał Mikoś, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportowego Kraków „Wschód”.

Jednym z najważniejszych zadań zaplanowanych na 2018 rok jest budowa drogi wraz ze ścieżką rowerową do MOS-u i Teatru Łaźnia Nowa. W budżecie miasta na ten cel znalazło się 800 tysięcy złotych. Przebudowane mają zostać także parkingi. – Z infrastruktury typowo sportowej ma powstać boisko wielofunkcyjne i do badmintona oraz ścianka wspinaczkowa – informuje Mikos.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne