Były napastnik Cracovii wrócił ze zgrupowania z koronawirusem

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Damian Kapica, który od 2015 roku reprezentował hokejowe Pasy, jest jednym z trzech reprezentantów Polski, u których po zgrupowaniu w Warszawie zdiagnozowano zakażenie koronawirusem.

28-letni napastnik razem z innymi zawodnikami trenował w stolicy od 16 do 26 lipca. Po powrocie zrobił sobie test na obecność Sars-Cov-2 i otrzymał pozytywny wynik. Polski Związek Hokeja na Lodzie został o tym poinformowany 1 sierpnia. Małopolski Sanepid otrzymał listę osób, które miały kontakt ze sportowcem podczas obozu.

– Natychmiast skontaktowaliśmy się z zawodnikami, trenerami i Państwową Inspekcją Sanitarną. Najważniejsze jest zdrowie i dobro zawodników – komentuje Mirosław Minkina – prezes związku.

Według informacji hokej.net reprezentujący w sezonie 2019/2020 Cracovię Kapica nie jest jedynym kadrowiczem, który ma koronawirusa. Problem mają mieć również Filip Komorski z GKS-u Tychy i Arkadiusz Kostek z JKH GKS Jastrzębie.

Planowany start ligi we wrześniu

W nowym sezonie, który ma ruszyć 11 września, Kapicy nie zobaczymy w bluzie Comarch Cracovii. Reprezentant Polski ma występować za granicą, ale najpierw musi być zdrowy. W Pasach występował od 2015 roku i był jednym z najważniejszych ogniw w drużynie trenera Rudolfa Rohaczka.

– Razem z autorytetami w dziedzinie chorób zakaźnych związek pracuje nad procedurami dotyczącymi uruchomienia we wrześniu rozgrywek Polskiej Hokej Ligi – zapewnia Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL.

Cracovia wyjedzie na lód – jeżeli rozgrywki dojdą do skutku – bardzo zmieniona. Z klubu odeszło 18 zawodników, w tym kapitan Maciej Kruczek. Rohaczek wzmacnia jednak skład obcokrajowcami.

Przed sezonem krakowianie mają rozegrać co najmniej pięć sparingów (stan na 29 lipca). Dwa pierwsze spotkania ekstraligi rozegrają na wyjeździe – w Nowym Targu i Sanoku.

comments powered by Disqus