Cracovia pożegna legendy

Rafał Radziszewski i Damian Słaboń przywdziewali barwy Pasów od 2004 roku i uczestniczyli we wszystkich sukcesach drużyny Comarch Cracovii. W piątek przyjadą na lodowisko przy ulicy Siedleckiego w barwach Zagłębia Sosnowiec.

Bramkarz i napastnik mają na koncie siedem mistrzowskich tytułów z Comarch Cracovią. Do tego ich dorobek w Krakowie uzupełniają po dwa srebrne i brązowe medale, dwa Pucharu Polski i trzy Superpuchary.

Damian Słaboń w barwach Pasów rozegrał aż 681 spotkań, w których zdobył 238 goli i zaliczył 366 asyst co łącznie dało mu 604 punkty w klasyfikacji kanadyjskiej! Z kolei popularny Rafał Radziszewski stał między słupkami bramki w 625 spotkaniach.

Przed obecnym sezonem zawodnicy przenieśli się do Zagłębia Sosnowiec, którego są wychowankami. W piątek przyjadą do Krakowa na mecz, który rozpocznie się o godzinie 18.30. W związku z tym tuż przed początkiem rywalizacji odbędzie się uroczystość, podczas której nastąpi symboliczne pożegnanie i uhonorowanie długoletnich zawodników Pasów.

Cracovia ma za sobą dwa mecze w PHL, w których wygrała i przegrała po karnych. Zagłębie w czterech spotkaniach zwyciężyło tylko raz.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne