Ile zapłacimy za udział w maratonie po wznowieniu zapisów?

18. PZU Cracovia Maraton fot. Paulina Kozieł/LoveKraków.pl

Biegacze pytają nas, kiedy ponownie ruszy rejestracja do 19. PZU Cracovia Maraton i imprez towarzyszących. Zarząd Infrastruktury Sportowej zapowiada, że nastąpi to po stworzeniu nowych regulaminów biegów.

12 marca organizatorzy maratonu wstrzymali przyjmowanie nowych zgłoszeń i zapowiedzieli, że w związku z epidemią koronawirusa impreza zostanie przeniesiona z ostatniego weekendu kwietnia na jesień. Później ustalono, że bieg główny i rywalizacja zawodników niepełnosprawnych odbędzie się 8 listopada. Dzień wcześniej zaplanowano Cracovia Maraton na Rolkach, 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego i Bieg Nocny na 10 km. Mini Mini Cracovia Maraton wyjątkowo będzie częścią 5. Krakowskiego Forum Sportu (19 września).

Do udziału w maratonie zdążyło się zgłosić 5230 osób. Do końca maja mogą zrezygnować i otrzymać zwrot opłaty (powinni wysłać e-mail na adres zapisy@zis.krakow.pl, w tytule wpisując „Zwrot opłaty startowej za… (nazwa imprezy)”, a w treści imię i nazwisko uczestnika, numer startowy i adres e-mail podany przy rejestracji).

Nie ma jeszcze możliwości, by zapisali się nowi biegacze. Liczniki cały czas stoją w miejscu.

– Zapisy zostaną wznowione po zakończeniu prac nad ustaleniem nowych regulaminów 19. PZU Cracovia Maraton oraz biegów towarzyszących. O nowym terminie uruchomienia zapisów poinformujemy niezwłocznie po jego ustaleniu – informuje Michał Sobolewski z zespołu ds. PR w Zarządzie Infrastruktury Sportowej.

Ponowny start od 120 złotych

Regulamin imprezy po raz ostatni został zaktualizowany 9 marca, a więc trzy dni przed decyzją o przełożeniu biegowego weekendu o ponad pół roku. Do tego czasu opłata startowa w maratonie wynosiła 90 złotych dla wszystkich, którzy zapisali się do końca stycznia. Od 1 lutego wzrosła do 120 złotych, a od 1 kwietnia miała wynieść 150 złotych.

Ile będą musiały wydać osoby, które postanowią się zapisać tuż po wznowieniu rejestracji? – Utrzymana zostanie opłata, która obowiązywała przed ich wstrzymaniem – 120 złotych. Nowe okresy zapisów i związane z nimi zmiany wysokości opłat są ustalane – tłumaczy Michał Sobolewski.

comments powered by Disqus