News LoveKraków.pl

Jest wniosek o pozwolenie na budowę nowego stadionu

Widok na główne boisko i trybunę obecnego obiektu Wieczystej fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Miasto przygotowuje się do budowy kompleksu sportowego na terenie KS Wieczysta przy ulicy Chałupnika na Prądniku Czerwonym, którego centrum będzie stadion na 2100 osób.

W październiku do Urzędu Miasta Krakowa wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę pierwszoligowego stadionu piłkarskiego z garażem podziemnym oraz z instalacjami wewnętrznymi wraz z zagospodarowaniem terenów sportowo-rekreacyjnych obejmującym: budowę boisk piłkarskich, budowę wiaty magazynowej oraz budowę dróg i chodników wewnętrznych, budowę miejsc postojowych i placu wejściowego oraz budowę infrastruktury zewnętrznej". Złożył go inwestor, którym jest Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. 

Stadion Wieczystej Kraków na około 2100 miejsc

Jesienią 2022 roku ZIS podpisał umowę na przygotowanie pełnej dokumentacji, którą zgodnie z umowę miał otrzymać do 17 listopada 2023. Budowa obiektu ma zostać sfinansowana z budżetu miasta i w dużej części z dotacji ministerstwa sportu. Rozpoczęcie prac musi poprzedzić znalezienie wykonawcy w publicznym przetargu. Cała procedura potrwa co najmniej kilka tygodni, a może się przedłużyć ze względu na wysokie oferty lub odwołania. Potem trzeba będzie podpisać umowę i przekazać plac budowy. Trudno dziś szacować, kiedy przy ulicy Chałupnika 16 pojawi się ciężki sprzęt.

Wizualizacje nowych obiektów ZIS i klub przedstawili w sierpniu ubiegłego roku. Obiekt ma spełniać wymogi I ligi (drugi poziom rozgrywkowy) i pomieścić około 2100 kibiców. Nieprawdziwe są więc pojawiające się ostatnio informacje, przekazywane m.in. przez zawodnika Wieczystej Michała Pazdana, że ma powstać nawet siedmiotysięczny stadion.

Wieczysta liderem III ligi

Piłkarze Wieczystej drugi sezon z rzędu grają w grupie IV III ligi. W 14 meczach zdobyli 29 punktów i zajmują pierwsze miejsce. 4 listopada o godzinie 12 podopieczni Sławomira Peszki podejmą trzecią w tabeli Siarką Tarnobrzeg, która ma tyle samo punktów co druga Avia Świdnik.

Do II ligi awansuje tylko zwycięzca.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony