Juvenia Kraków zdominowała Krakow Sevens

fot. Materiały prasowe

Drużyny Juvenii zdominowały rywalizację podczas pierwszej edycji turnieju Krakow Sevens. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety wygrali wszystkie swoje mecze w olimpijskiej odmianie rugby. Pokonując konkurencję z Danii, Węgier, Litwy, Łotwy, Austrii i Ukrainy sięgnęli po Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.

Dwa dni rywalizacji pod małopolskim słońcem upłynęło pod znakiem sportowych emocji i pozytywnej, międzynarodowej atmosfery. Sobotnie mecze grupowe rozgrywane były na stadionie Nowa Huta Rugby Klub oraz boisku Juvenii Kraków. W niedzielę wszystkie drużyny zjechały na Błonia tworząc tętniące życiem, rugbowe miasteczko. Dzięki współpracy z Miastem Kraków organizatorzy mogli zadbać o odpowiednią oprawę zawodów, które przez niektóre zespoły zostały ocenione lepiej niż… turniej mistrzostw Europy juniorów.

Turniej męski

W fazie grupowej turnieju mężczyzn najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w grupie B, na stadionie NHRK. Z pierwszego miejsca do ćwierćfinału awansował zespół Chmielnickiego z Ukrainy, mimo że wysoko uległ siódemce Akademii Rugby z Wilna. W grupie A, Juvenia stoczyła bój z pierwszą reprezentacją Danii, wygrywając 10:7. Było to kluczowe spotkanie w kontekście rozstawienia drużyn w ćwierćfinałach.

W niedzielę Juvenia pokonała kolejno Węgrów z Honfoglalok i Łotyszy z Livonii. W finale spotkali się ponownie z pierwszą drużyną Danii, która na drodze do decydującego starcia pokonała Litwinów. Ćwierćfinałowe starcie zakończyło się dogrywką, w której sędzia podyktował karne przyłożenie za nieprzepisową interwencję w defensywie jednego z litewskich graczy. Podobnie emocjonujące starcie Duńczycy stoczyli z Chmielnickim. Drużyna z Ukrainy sięgnęła ostatecznie po brązowe medale.

Juvenia w finale nie pozostawiła przeciwnikowi żadnych złudzeń. Młode Smoki w każdej połowie zdobyły trzy przyłożenia, oddając rywalom tylko jedno.

Turniej żeński

W turnieju żeńskim najciekawszym pojedynkiem fazy zasadniczej było starcie Venol Atomówek Łódź z Vilniaus Regbio Akademija. Litwinki prowadziły 14:0, ale polska siódemka zdobyła dwa przyłożenia w drugiej połowie. Niestety drugie podwyższenie okazało się niecelne i z minimalnego zwycięstwa cieszyły się zawodniczki z Wilna. Łodzianki wzięły rewanż w meczu o trzecie miejsce, gromiąc rywalki 31:0 i wskakując na trzeci stopień podium.

Rugbistki Juvenii wygrały wszystkie cztery mecze zdobywając 118 punktów i tracąc zaledwie trzy przyłożenia. Najbardziej zacięty bój stoczyły w finale z zespołem Stade Rugby z Wiednia. Austriaczki zażarcie broniły się niemal całą pierwszą połowę i młode podopieczne Łukasza Kościelniaka dopiero na sekundy przed przerwą znalazły drogę na pole punktowe. W drugiej połowie jeszcze dwa razy przełamały defensywę, wygrywając wielki finał 19:0.

 

Zwycięzcy odebrali Puchary Prezydenta Miasta Krakowa, wręczono też nagrody indywidualne dla najbardziej wartościowych zawodników. Otrzymali je Magdalena Nowak oraz Igor Kocimski z Juvenii Kraków.

– Już chwilę po zakończeniu turnieju usłyszeliśmy bardzo pozytywne komentarze od uczestników, dlatego z pewnością za rok zorganizujemy kolejną edycję i miejmy nadzieję, że Krakow Sevens będzie z kolejnymi latami rozwijać się i zdobywać coraz większy prestiż. Chcemy, żeby za kilka lat było to wydarzenie, które każdy klub prowadzący sekcje młodzieżowe będzie chciał mieć w swoim kalendarzu. Nie tylko w Europie – podsumował Łukasz Kościelniak, który przygotował drużyny Juvenii do gry, ale również wykonał ogrom pracy organizacyjnej, by turniej mógł dojść do skutku.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne