Kolejny piłkarz spadkowicza trafił do Cracovii. Wieczorem feta przy stadionie

fot. cracovia.pl
Michael Gardawski spotka w Cracovii swojego kolegę z Korony Kielce. Pasy podpisały umowę z 26-letnim obrońcą Ivanem Marquezem, który w dwóch poprzednich sezonach zagrał w 48 ligowych meczach spadkowicza.

To trzecie wzmocnienie drużyny przed nowym sezonem. Wcześniej Pasy straciły na rzecz Legii Warszawa napastnika Rafaela Lopesa. Ma go zastąpić Marcos Alvares, z którym kontrakt ważny od 1 lipca został podpisany już zimą. Zdobywca Pucharu Polski sprowadził także dwóch obrońców: bocznego Michaela Gardawskiego i środkowego defensora Ivana Marqueza.

26-latek podpisał ze zdobywcą Pucharu Polski dwuletni kontrakt. Hiszpan pochodzi z Andaluzji, pierwsze kroki stawiał w młodzieżowych zespołach Malagi. Może się pochwalić czterema występami w hiszpańskiej ekstraklasie w barwach Osasuny Pampeluna; w jednym z nich zaliczył asystę przeciwko Valencii.

Mierzący 191 centymetrów piłkarz trafił do Korony Kielce z rezerw Valencii. W sezonach 2018/2019 i 2019/2020 rozegrał po 24 spotkania. Z przyszłym spadkowiczem rozstał się w czasie przerwy spowodowanej pandemią. W ekstraklasie zobaczył 16 żółtych kartek (w tym 12 w pierwszym sezonie) i jedną bezpośrednią czerwoną.

Probierz potrzebuje dodatkowego środkowego obrońcy, ponieważ klub nie przedłużył umowy z Niką Datkoviciem, a niedługo zdyskwalifikowany za korupcję w Czechach może zostać skazany w ojczyźnie David Jablonsky.

Wieczorne świętowanie

Krakowianie w środę spotkali się po raz pierwszy po krótkich urlopach. Wszyscy mieli negatywne testy na obecność koronawirusa. O godzinie 20 pojawią się pod stadionem (kibice mogą przyjść od 18), by świętować zdobycie Pucharu Polski. Później zdjęcia z trofeum będą mogli sobie zrobić fani Pasów.
comments powered by Disqus