Kolejny piłkarz Wisły nie dokończy sezonu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kazach Gieorgij Żukow jest kontuzjowany i dostał od klubu zgodę na leczenie w ojczyźnie. W Polsce pojawi się w dniu startu przygotowań do sezonu 2020/2021.

Wisła Kraków jest o krok od utrzymania. Ligowego bytu może być pewna już w piątek – warunkiem jest pokonanie na wyjeździe Łódzkiego Klubu Sportowego i korzysty wynik spotkania Korony Kielce z Arką Gdynia (remis lub zwycięstwo gości).

Podopieczni Artura Skowronka wystąpią w Łodzi bez Jakuba Błaszczykowskiego i Heberta. Pierwszy jest kontuzjowany, a drugi nie może dokończyć rozgrywek, ponieważ krakowianie nie doszli do porozumienia w sprawie wydłużenia wypożyczenia z jego japońskim klubem. Na listę nieobecnych wpisał się także środkowy pomocnik Gieorgij Żukow. Kazach nabawił się kontuzji mięśnia przywodziciela i dla niego ten sezon właśnie się zakończył

Niespełna 26-letni związał się z Wisłą pod koniec listopada, ale na boisku pokazał się dopiero w rundzie wiosennej. Na początku był wyróżniającym się zawodnikiem najlepszego zespołu 2020 roku. Po przerwie spowodowanej pandemią nieco obnizył loty.

W czasie 13 występów w ekstraklasie przebywał na boisku niespełna tysiąc minut. Sędziowie ukarali go trzema żółtymi kartkami.

„W związku z brakiem możliwości uczestnictwa w treningach i rozgrywania meczów, Żukow otrzymał od Wisły zgodę na leczenie oraz rehabilitację poza klubem. Proces ten będzie przebiegał w oparciu o wytyczne otrzymane od sztabu medycznego Białej Gwiazdy. Zawodnik ma się stawić na pierwszym treningu w ramach przygotowań do nowego sezonu" – poinformował klub z ulicy Reymonta.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne