Koniec fantastycznego sezonu Rafała Sonika. Z przygodami

fot. Materiały prasowe

Pewny zdobycia ósmego i dziewiątego Pucharu Świata krakowianin zajął drugie miejsce w Rajdzie Maroka, który kończył tegoroczną edycję zmagań. Nie dogonił Ignacio Casale z Chile, ponieważ w drugim etapie zmagał się z awarią GPS dostarczonego przez organizatorów.

Sonik złożył protest, ale sędziowie odrzucili jego wniosek o zwrot straconych około 30 minut. W klasyfikacji generalnej Rajdu Marako stracił do Casale 29 minut i 48 sekund.

– Ta decyzja nie ma dla mnie wielkiego znaczenia. Liczy się to, że po piekielnie trudnym, drugim dniu, kiedy byłem wyczerpany psychicznie i fizycznie, już kolejnego wróciłem, meldując się na mecie niespełna pół minuty za Ignacio, a na ostatnich dwóch etapach byłem szybszy. Jestem więc dokładnie w tym miejscu, w którym chciałem być przed nadchodzącym Rajdem Dakar – podkreśla 53-letni zawodnik.

ZOBACZ, JAK TRENOWALIŚMY Z RAFAŁEM SONIKIEM ->>>

Na ostatnim etapie Rajdu Maroka Sonik daleko za plecami zostawił wszystkich rywali, stawiając tym samym kropkę nad „i” w fantastycznym sezonie, który zakończył podwójnym „złotem”. Wygrał nie tylko Puchar Świata FIM, ale również Puchar Świata Weteranów, w którym światowa federacja prowadzi łączną klasyfikację motocyklistów i quadowców powyżej 45. roku życia. W mijającym roku wygrał dwa rajdy, a w dwóch pozostałych zameldował się na drugim miejscu.

Kolejnym wyzwaniem Sonika jest Dakar, na który powróci po rocznej nieobecności. To będzie zupełnie inna rywalizacja, ponieważ organizatorzy przenieśli zmagania do Arabii Saudyjskiej.

– Beduin wciąż czeka na brata, więc nie wyobrażam sobie innego scenariusza niż start 5 stycznia w moim 11. super maratonie – zapowiada zwycięzca imprezy z 2015 roku.  

Klasyfikacja Pucharu Świata FIM wśród quadowców:  
1. Rafał Sonik (Polska) 123 pkt
2. Aleksander Maksimow (Rosja) 60
3. Ignacio Casale (Chile) 28
-. Fahad Al.-Mussalam (Kuwejt) 28
5. Arkadiusz Lindner (Polska) 25
6. Luis Barahona (Chile) 23
7. Kamil Wiśniewski (Polska) 19

Klasyfikacja Pucharu Świata Weteranów:
1. Rafał Sonik (Polska) 105 pkt
2. Guillaume Martens (Holandia) 41
3. Benjamin Young (Australia) 35
4. David McBride (Wielka Brytania) 23
-. Paweł Stasiaczek (Polska) 23

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne