Miasto nie potrafi zarobić na wynajmie pawilonu na stadionie Wisły

Kibice Wisły w pawilonie podczas zwiedzenia stadionu fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Między styczniem 2018 a sierpniem 2019 roku Zarząd Infrastruktury Sportowej zarobił na komercyjnym wynajmie – nie licząc meczów Wisły – 6 750 złotych netto.

Popularny „okrąglak” został oddany w 2008 roku, stoi między trybuną zachodnią i południową. Na oficjalnej stronie Krakowa czytamy, że kosztował 12 milionów złotych. Na parterze znajdują się toalety, bufet i kącik dla ochroniarzy. Gdy nie było jeszcze oddane zaplecze pod główną trybuną, piłkarze w drodze do innej szatni stawali tam, by udzielać pomeczowych wywiadów.Na pierwszym piętrze jest duża sala ze stolikami i krzesłami, kącikiem dla biura prasowego czy organizatorów wydarzeń. Wyposażona jest między innymi w nagłośnienie i automatyczne rolety, dzięki którym o każdej porze dnia może w niej zapanować ciemność.

Osoby, które korzystały z pawilonu zwracają uwagę na niektóre niedogodności: brak gniazdek przy stanowiskach dla dziennikarzy (są, ale na środku sali i nie każdy może się wpiąć), brak możliwości podzielania przestrzeni na dwie mniejsze sale.

Zapytaliśmy Zarząd Infrastruktury Sportowej, operatora stadionu im. Henryka Reymana, o komercyjny wynajem pawilonu w okresie 1 stycznia 2018 – 31 sierpnia 2019. 

– Był wynajmowany komercyjnie 51 razy, w tym 13 razy na podstawie umów/porozumień na łączną kwotę 6 750 złotych netto – informuje Mateusz Chwajoł z zespołu ds. PR miejskiej jednostki.

– 38 razy z obiektu korzystała Wisła. Czynsz liczony jest łącznie za dzierżawę całego obiektu i nie ma możliwości wyodrębnienia kwoty za wynajem pawilonu – dodaje.

Organizatorzy spotkań, konferencji czy szkoleń nie garną się do korzystania z obiektu, który znajduje się w atrakcyjnym rejonie, blisko centrum miasta. Świadczy o tym podana wcześniej kwota, jaką zarobiło miasto – 6 750 złotych.

Przypomnijmy, że miasto dopłaca do utrzymania stadionu. W poprzednim roku przychody wyniosły 4,5 miliona złotych, a koszty wyniosły 5,4.

Cennik wynajmu przedstawia się następująco (do 100 osób):

– za pojedynczą godzinę (maksymalnie do 3 godzin) – 250 złotych za każdą godzinę,

– powyżej 3 godzin (maksymalnie 24 godziny) – 100 złotych za każdą godzinę,

– dwie doby – 3 tysiące złotych,

– trzy doby – 4 tysiące złotych,

– powyżej 3 dób – 850 złotych za każdą następną dobę.

Impreza dla ponad 100, a maksymalnie 150 osób wiąże się z dopłatą 20 procent do naliczonej opłaty netto.

Ogrzewanie

Dotarły do nas nieoficjalnie informacje, że bardzo drogie jest ogrzewanie pawilonu. ZIS nie jest jednak w stanie podać dokładnej kwoty. Tłumaczy, że ciepło z sieci jest doprowadzane przez węzeł zbiorczy obsługujący nie tylko pawilon, ale również dwie trybuny – południową i wschodnią.

W 2018 roku koszt ogrzewania tych części stadionu wyniósł ponad 535 tysięcy złotych, a od stycznia do sierpnia tego roku – prawie 413 tysięcy złotych.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne