„Młodzi o sporcie” na UJ. Blecharz, Niedźwiedź i inni opowiedzą o zmianie w sporcie

Eksperci znający sport od podszewki, działający w różnych jego obszarach, będą prelegentami w czasie IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Młodzi o sporcie”. Wydarzenie odbędzie się w środę, 19 kwietnia, na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konferencja odbywa się od w 2014 roku. W czasie pierwszej i kolejnych edycji poruszane były zagadnienia dotyczące zarządzania w sporcie. Adresatami są wszyscy pasjonaci szeroko rozumianej branży sportowej. Łączy w sobie dwie perspektywy: spojrzenie praktyków i ekspertów oraz wizję młodych ludzi. Na przestrzeni lat poruszano wiele istotnych tematów, na przykład: jak organizuje się imprezy, kto pracuje na sukces sportowca, jak odnieść sukces poza areną, innowacje na rynku, przełamywanie barier.

Zarządzanie zmianą w sporcie

Hasłem tegorocznej konferencji jest „Druga strona medalu: zarządzanie zmianą w sporcie”. Prelegenci poruszą tę tematykę, opowiadając o swoich doświadczeniach i emocjach towarzyszących ich karierom, a także życiu po nich. Uczestnicy przyjrzą się także zarządzaniu zmianą w organizacjach sportowych i jak sobie z nią radzą. Organizatorzy zaplanowali również konkurs na najlepszy poster MOS 2023. Zostanie on wybrany przez kapitułę konkursu i uczestników konferencji.

O zarządzaniu zmianą w sporcie będą mówić: prof. Jan Blecharz (znany ze współpracy m.in. z Adamem Małyszem), dr Grzegorz Botwina (działacz Polskiego Związku Kolarskiego), Maja Chyla (narciarka alpejska AZS UJ), Paulina Dużyk-Dyna (specjalistka ds. marketingu sportowego) i Iwona Niedźwiedź (była reprezentantka Polski w piłce ręcznej, komentatorka).

– Podczas środowej konferencji poruszę tematykę zmian w marketingu sportowym – zarówno w ujęciu lokalnym, jak i ponadregionalnym. Postaram się wskazać kilka czynników, które w ostatnim czasie wpłynęły na komunikację marketingową w sporcie, jak również na „konsumpcję” sportu i tym samym stały się wyzwaniem dla branży. Przedstawię trendy marketingowe obecne w sektorze sportowym i wyzwania, przed którymi staje szczególnie sport lokalny – mówi Paulina Dużyk-Dyna.

Harmonogram konferencji dostępny jest w TYM MIEJSCU.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym konferencji. Organizują ją Koło Naukowe Managerów Sportu UJ wraz z Instytutem Przedsiębiorczości UJ.