Nowe perspektywy Juvenii. Pomogą jej Walijczycy

Leszek Samel i Rob Webb fot. MK

Firma rekrutacyjna Smart Solutions wesprze budżet krakowskiego klubu i ułatwi podniesienie poziomu sportowego i organizacyjnego Smoków. – Mamy szansę zrobić kolejny krok do przodu – mówi prezes Leszek Samel.

Jesień dla Juvenii zaczyna się bardzo optymistycznie. Po przerwie, seniorzy wygrali mecz ligowy z Budowlanymi Łódź (48:10), a w poniedziałek klub ogłosił nawiązanie współpracy z firmą Smart Solutions.

Walijczycy od 2007 roku zajmują się rekrutowaniem pracowników. W sierpniu otworzyli w Krakowie pierwsze biuro poza Wielką Brytanią.

Kontakty ważniejsze niż pieniądze

– Polska była dla nas oczywistym wyborem. Wielu naszych menadżerów pochodzi znad Wisły, a Polacy stanowią znaczący procent rekrutowanych przez nas pracowników – podkreślał Rob Webb, dyrektor zarządzający firmy.

Smart Solutions znalazło swoje miejsce przy al. Focha, a więc rzut beretem od stadionu Juvenii. Z rugby łączy ich wiele, więc nie dziwi, że zainteresowali się naszym klubem.

– Czasem człowiek nachodzi się po partnerach i sponsorach, i niewiele z tego wynika. Tymczasem oni pierwsi się do nas odezwali – cieszył się prezes Leszek Samel.

Webb tłumaczył, że w jego firmie wszyscy odczuwają silną więź z rugby, sportem numer jeden z Walii. W ojczyźnie wspierają kilka lokalnych klubów, a w Polsce postanowili pomóc Juvenii.

Iestyn Thomas, jeden z menedżerów nowego partnera, jest 33-krotnym reprezentantem Walii. 42-latek był także trenerem formacji młyna. W Juvenii liczą, że znajdzie czas, by popracować z jej zawodnikami na boisku. – Nigdy nie mieliśmy okazji zmierzyć się z Polską, ale doceniam waszego ducha walki i pasję. Właściwy system szkolenia może pozwolić Polsce dołączyć do najlepszych – mówił Thomas.

Juvenia jest w tej chwili najlepiej szkolącym klubem w Polsce. Uzdolniona młodzież, która odważnie puka do drużyny seniorskiej, w tym roku wywalczyła trzy złote medale. Prezes Samel chciałby nadal kroczyć tą drogą.

– Możliwość podniesienia poziomu sportowego w perspektywie czasu będzie cenniejsza od wsparcia naszego budżetu. Jeżeli nasi zawodnicy i trenerzy będą mogli jeździć do Walii na staże i campy, czyli uczyć się od najlepszych, zrobimy ogromny krok do przodu – liczy prezes klubu z ul. Na Błoniach 7.

Rugby na pustyni

Przed młodymi zawodnikami jeszcze jedna ważna impreza. Na przełomie listopada i grudnia zespół Łukasza Kościelniaka poleci do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Krakowianie zagrają w prestiżowym turnieju odmiany siedmioosobowej Dubai Sevens, w rywalizacji drużyn do lat 19.

– Mecze zostaną rozegrane na 12 boiskach, znajdujących się na pustyni – mówi trener Kościelniak.

Bartłomiej Janeczko, kapitan złotej drużyny, podkreśla, że receptą na sukces młodzieży Juvenii są nie tylko treningi pięć razy w tygodniu. – Jesteśmy paczką przyjaciół, braćmi, którzy spędzają czas także poza boiskiem – mówił w poniedziałek.

 

 


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne