Seniorzy też chcą poczuć smak rywalizacji. W Krakowie będą mieli swoją olimpiadę

Seniorom niestraszna deszczowa pogoda fot. mat. prasowe

Ponad 400 osób z całej Polski przyjedzie w sobotę pod Wawel na drugą Ogólnopolską Olimpiadę Sportową Seniorów - YOU WIN. Najstarszy zakwalifikowany ma 87 lat. LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Najlepsi

W naszym mieście rywalizować będą najlepsi z najlepszych wśród seniorów. Eliminacje do olimpiady odbyły się w Toruniu, Zielonej Górze, Rybniku, Wrocławiu, Gdyni i Krakowie. – Ponad 400 osób z tyh miast w różnych miejscach Krakowa powalczy o najwyższe trofea w lekkoatletyce, nordic walking, pływaniu, szachach i tenisie stołowym. Najstarszy zawodnik ma 87 lat – mówi Katarzyna Dera z Fundacji EDF Polska.

Mistrzostwa seniorów rozpoczną się i zakończą na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Tam również seniorzy (od godziny 11) będą startować w konkurencjach lekkoatletycznych i nordic walking. Rywalizacja szachistów odbędzie się w Zespole Szkół Budowlanych nr 1, tenisistów na obiektach KS Bronowianka, a pływaków w Com Com Zone.

Piknik olimpijski

O godzinie 14.30 najlepszym zostaną wręczone medale, a 60 minut później w ogrodach AWF-u rozpocznie się piknik. – Tego wyjątkowego wydarzenia  nie sposób pominąć. Zapraszamy wszystkich zwolenników sportu do kibicowania. Wierzymy, że oprócz zmagań sportowych czeka wszystkich  dobra zabawa i prawdziwa integracja – podkreśla Katarzyna Dera.

W galerii zdjęć można zobaczyć jak seniorzy rywalizowali i bawili się w pierwszej edycji olimpiady. Organizatorem imprezy jest Fundacja EDF Polska.

comments powered by Disqus