Trwa budowa kompleksu sportowego dla szkoły z Prądnika Czerwonego [ZDJĘCIA]

fot. Julia Ślósarczyk
Za 3,5 miesiąca ma się zakończyć rewitalizacja zewnętrznej bazy sportowej Zespołu Szkół nr 1 przy ulicy Ułanów 3. Będzie tam można korzystać z czterech boisk i infrastruktury dla lekkoatletów.
Dla Zespołu Szkół im. św. Rafała Kalinowskiego to prawdziwa rewolucja. Z rozległego terenu sąsiadującego z Parkiem Lotników Polskich zniknęły już betonowe boiska i przestarzałe obiekty do uprawiania konkurencji lekkoatletycznych. Obecnie robotnicy przygotowują teren pod nowe nawierzchnie między innymi ze sztucznej trawy i poliuretanu.

– W naszej szkole uczy się około 900 uczniów, a kolejnych 140 osób mamy w internacie. Nasi podopieczni nie unikają lekcji wychowania fizycznego, w tym roku mamy tylko dziesięć zwolnień – nie kryła w lutym 2020 roku dyrektor placówki Beata Śliwa.Gdy uporamy się z pandemią, jedna z największych szkół ponadpodstawowych w mieście będzie mogła prowadzić lekcje wychowania fizycznego w zupełnie nowych realiach. Koniec inwestycji nie rozwiąże jednak wszystkich problemów, bo w opłakanym stanie jest także hala sportowa. Jej remont to jednak melodia przyszłości.

Ponad 5,5 mln zł

Na czterech boiskach będzie można grać w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Powstaną także dwie bieżnie (prosta i okrężna), infrastruktura do skoku w dal i trójskoku oraz pchnięcia kulą. Teren zostanie wyposażony w urządzenia do ćwiczeń siłowych i gier (planszówki, piłkarzyki, tenis stołowy).

Prace obejmą też budowę trybuny z betonu architektonicznego, zagospodarowanie terenu, montaż oświetlenia ledowego i monitoringu. Prace mają się zakończyć do 30 czerwca. Wykonawca, firma Eversport, podpisała z miastem umowę na 5 mln 650 tys. złotych brutto. 

Obiekt przy ulicy Ułanów 3 jest jednym z 16 do realizacji w tym roku w ramach programu rewitalizacji boisk przyszkolnych.  


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony