W rocznicę przedwczesnej śmierci

XI Memoriał fot. Marcin Kądziołka, Fundacja Pamięci Michała Bobera i Michała Jeziora

26 stycznia 2008 roku dwóm rodzinom zawalił się świat. Ale nie tylko im, bo śmierć Michała Bobera i Michała Jeziora, utalentowanych zawodników Hutnika Kraków, poruszyła ich przyjaciół i kolegów z szatni oraz kibiców innych klubów. Dokładnie w 12. rocznicę ich tragicznej śmierci odbędzie się XII Memoriał pamięci „Bobika” i „Jezika”.

„W nocy z piątku na sobotę w wypadku samochodowym zginęli dwaj nasi zawodnicy – 17-letni Michał Jezior i 18-letni Michał Bober” – ta krótka wiadomość zamieszczona na stronie Hutnika wywołała lawinę kondolencji i morze łez. Wielu do dziś nie może pogodzić się z tą bezsensowną śmiercią nastoletnich piłkarzy.

Michał Bober i Michał Jezior z trzema innymi osobami wracali samochodem z 18-urodzin kolegów. Kierowca samochodu był pod wpływem alkoholu. Stracił nad nim panowanie i uderzył w drzewo na ulicy Bulwarowej. Jeden z piłkarzy zginął na miejscu, drugi zmarł w szpitalu.

– Z tragedii zrodziło się piękno – przyznał po latach Stanisław Bober, ojciec jednej z ofiar, członek rady Fundacji imienia Michała Bobera i Michała Jeziora. Prezesem jest Kacper Orłowski, kolega z boiska obu Michałów.

Drużyny z Krakowa i Zabrza

W najbliższą sobotę, 26 stycznia odbędzie się XII Memoriał Michała Bobera i Michała Jeziora. Wezmą w nim udział drużyny juniorów Cracovii, Garbarni, Hutnika, Krakusa i Górnika Zabrze. Klub ze Śląska wygrał zeszłoroczne zmagania.

Zawody rozpoczną się o godzinie 9 w hali widowiskowo-sportowej Suche Stawy przy ulicy Ptaszyckiego 4. Tradycyjnie odbędzie się także mecz przyjaciół Bobera i Jeziora. O godzinie 16.30 na Cmentarzu Batowice na grobach piłkarzy zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. O 18 w kościele w Mogile odbędzie się msza święta.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus