W tym tygodniu pierwsze sparingi Cracovii i Wisły

fot. LoveKraków.pl

Pasy w piątek zaprezentują się przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała. Dzień później Wisła podejmie Stal Mielec.

Obaj rywale krakowskich reprezentantów ekstraklasy występują w I lidze. Liczą się w walce o awans. Stal zajmuje drugie, a Podbeskidzie trzecie miejsce. Cracovia podejmie Górali w piątek o godzinie 13 na boisku ze sztuczną murawą Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Wisła swój mecz rozegra na dzień później na naturalnej płycie ośrodka w Myślenicach. Początek w południe.

Drużyny Michała Probierza i Artura Skowronka wznowiły przygotowania w zeszłym tygodniu. Piłkarze nie tylko trenują na boisku i w siłowni, ale także przechodzili kompleksowe testy i badania.Po sparingach Pasy i Biała Gwiazda wylecą na obozy w tureckim Belek. Zgrupowanie wicelidera ekstraklasy potrwa od 19 stycznia do 2 lutego, a przedostatniej drużyny ligi od 20 do 31 stycznia.

Walkę o powrót do treningów toczy napastnik Krzysztof Drzazga. Wiślak jest po operacji więzadeł krzyżowych kolana i przechodzi żmudną rehabilitację.

– Z dnia na dzień czuje się coraz lepiej, najgorsze już za mną. Codziennie pracuje indywidualnie z naszym fizjoterapeutą Marcinem Bisztygą i z trenerem Danielem Michalczykiem – mówi 25-latek, który chce rzucić kule w kąt także ze względów prywatnych. W tym roku planuje się pobrać z narzeczną Martyną.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne