Wisła wygrywa derby w ostatnim momencie. Niewesoła sytuacja krakowskich drużyn w CLJ

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Cenna wygrana Białej Gwiazdy nad Pasami 3:2 w 11. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. W tym sezonie krakowskim drużynom idzie w tych rozgrywkach jak po grudzie.

Kraków ma w CLJ U-18 trzech reprezentantów, ale Wisła, Cracovia i beniaminek – Hutnik od początku zaplątały się w dolnych rejonach tabeli.

Zespół z Suchych Stawów jest ostatni. Ma na koncie tylko jedno zwycięstwo (z niewiele lepszym Gwarkiem Zabrze) i aż 36 straconych bramek w 11 meczach. Aż czterech rywali aplikowało podopiecznym Piotra Gaździckiego pięć goli. W ostatnim meczu przegrali 0:2 z wiceliderem i obrońcą mistrzowskiego tytułu Koroną Kielce.

Niewiele lepiej radzi sobie Cracovia, która uzbierała sześć „oczek” i jest przedostatnia. Na początku października w klubie doszło do zmiany trenera. Wiceprezes i trener pierwszej drużyny Michał Probierz nie ukrywa, że zespół, do którego latem dołączyło wielu nowych zawodników, bardzo rozczarowuje.

Wyniki miała poprawić zamiana Kordiana Wójsa na byłego ekstraklasowego piłkarza, ostatnio pracującego w GKS-ie Katowice Jakuba Dziółkę. Rezultaty wciąż rozczarowują – drużyna zdobyła punkt w trzech meczach z rywalami z dołu tabeli, w których prowadził ją nowy szkoleniowiec.

W niedzielę Pasy podejmowały na boisku Akademii Wychowania Fizycznego Wisłę Kraków. Wydawało się, że w końcu się przełamią, bo dwukrotnie obejmowały prowadzenie. Biała Gwiazda odrabiała jednak straty, a w doliczonym czasie gry w polu karnym świetnie spisał się Kacper Wydra. Kapitan minął dwóch rywali i dał gościom zwycięstwo.Sytuacja wiślaków też nie jest różowa. Po wygranych derbach mają 13 punktów i są tuż nad strefą spadkową. Ktoś powie, że w rozgrywkach młodzieży wyniki nie są najważniejsze. To prawda, ale spadek – szczególnie dla Cracovii i Wisły – z Centralnej Ligi Juniorów byłby ogromnym problemem. W kolejnym sezonie nasze zespoły musiałaby rywalizować w dużo słabszej Lidze Makroregionalnej, a to utruniłoby rozwój młodych piłkarzy.

Tabela Centralnej Ligi Juniorów (źródło: 90minut.pl):
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne